Výhody flexibilní pracovní doby

06 / 12 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Výhody flexibilní pracovní doby

Na celkový výkon pracoviště má silný dopad duševní zdraví zaměstnanců. Pokud nejsou psychicky vyrovnaní, jejich výsledky budou negativní. Flexibilní pracovní doba pracovníkům dodává možnost volby a rozhodování a také pozitivně ovlivňuje jejich zdraví.

Výzkumy ukázaly, že flexibilní pracovní doba kladně ovlivnila kvalitu spánku, zmírnila únavu, zvýšila duševní bdělost a zlepšila krevní tlak. Další výhodou volného pracovního úvazku je i silnější citová vazba a s tím spojená i vyšší spokojenost a nižší fluktuace.

Konec pracovní doby od 9 do 5

Mnoho firem dnes připouští možnost pracování dle vlastního rozvrhu. Každý zaměstnanec tedy rozhoduje o tom, kdy bude pracovat. Jde o jednu z cest k rovnováze mezi profesním a osobním životem, tedy ke snižován stresu. Také vznikají různé kombinace počtů odpracovaných hodin za jeden pracovní den, které umožní skončit pracovní týden již ve čtvrtek.

Zkrácená pracovní doba snižuje riziko vyhoření, které ohrožuje tisíce lidí. Preferují ji zejména studenti, matky na rodičovské dovolené nebo lidé v předdůchodovém věku. Nižší počet odpracovaných hodin pozitivně ovlivňuje:

  • spánek
  • paměť a negativismus
  • ospalost
  • únavu
  • vyčerpání

Pracovní návyky v kancelářích

Změnit ze dne na den pracovní návyky ve vaší kanceláři asi nepůjde jen tak. Nejprve byste měli změnit přístup ve vaší firemní kultuře v tom, že výkon by se neměl měřit na základě času stráveného na pracovišti. Rovněž je třeba zaškolit vedoucí pracovníky tak, aby dokázali svůj tým motivovat na dálku. Změny je třeba provádět systémově a lidé si časem vypěstují zvyk efektivně zvládat nároky na jejich práci.

Platí ovšem, že co vyhovuje jednomu, druhému už nemusí. Dejte tedy zaměstnancům možnost vybrat si, jak chtějí pracovat. Někomu prostě pěkný denní režim v práci vyhovuje a je produktivní především díky tomu. Klíčem ke skvělým výkonům a duševní pohodě zaměstnanců je možnost volby a nastavení si vlastního modelu práce.

Pronajměte si kancelář v jednom z našich business center, nastavte flexibilní pracovní dobu svým spolupracovníkům a uvidíte, jak se zvýší jejich motivace a efektivita práce. Domluvte si nezávaznou schůzku a vyzkoušejte si kancelář třeba jen na hodinu.


Zvyšte efektivitu práce a motivaci

Stačí si pronajmout vybavenou kancelář

  předchozí článek další článek  
V čem podnikat? Dobrý nápad je základ úspěchu

V čem podnikat? Dobrý nápad je základ úspěchu

14 / 03 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Uvažujete o tom, že začnete podnikat, ale nevíte přesně v čem? Jak najít tu pravou podnikatelskou činnost, která vás bude bavit, živit a naplňovat zároveň? Přečtěte si náš článek.

celý článek
Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

25 / 02 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Existuje univerzální pracovna, která by byla ideální pro všechny? Pracovna je místem, kde se obvykle věnujeme pracovním a tvůrčím činnostem. Každý si ji ale představí jinak. Přečtěte si doporučení, jak vytvořit pracovnu pro co nejvyšší efektivitu.

celý článek
Víte, které faktory ovlivňují, jak se zaměstnanci cítí v kanceláři?

Víte, které faktory ovlivňují, jak se zaměstnanci cítí v kanceláři?

07 / 02 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Doba, kdy firmy vnímají lidi jako stroje, je již za námi. Nyní se snaží zaměstnavatelé vytvářet pracovníkům taková místa, aby se do kanceláře těšili a cítili se příjemně. Jak toho dosáhnete i vy?

celý článek

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace