Výhody a nevýhody podnikání z domova

25 / 09 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Výhody a nevýhody podnikání z domova

Uvažujete o vlastním podnikání, ale už teď víte, že budete začínat s kanceláří v obývacím pokoji? Nemusíte mít obavy, rozhodně nejste sami. Pořizování vlastních pracovních prostor totiž vůbec není levnou záležitostí, a už vůbec ne v momentě, kdy musíte investovat především do rozjezdu firmy.

Investic při začátku vlastního podnikání opravdu není málo. Skládání počátečního kapitálu, zajištění provozu, nákup materiálu a vybavení a mnoho dalšího. Vlastní kancelář je až to poslední, na co většina začínajících podnikatelů myslí. A proto spousta z nich rozjíždí své firmy z pohodlí domova.

Pohodlí a nízké náklady podnikání z domova

Velkou výhodou v podnikání z domova je nepochybně pohodlí. Stačí se přesunout pár metrů a jste na pracovišti. Nemluvě o tom, že nemusíte řešit pracovní oděv a cestování do kanceláře. Ale pozor na přílišné pohodlí, i to může být na škodu. Je dokázáno, že většina lidí je produktivnější a kreativnější v pracovním prostředí s kolektivem.

Nízké náklady jsou většinou důvod, kvůli kterému se začínající podnikatelé uchylují k práci z domova. Nejenže nemusí platit za nákup či pronájem kanceláře, ale ušetří i za vybavení nebo dopravu. V některých případech také ještě nemají zaměstnance a platit za kancelář pro ně samotné jim nepřijde výhodné.

Ale co adresa sídla?

Pokud chcete rozjet svou společnost z domova, nezapomínejte na to, že budete muset někde zřídit její oficiální sídlo. To je vyžadováno ze zákona a souvisí se zakládáním firmy. Ne vždy je však vhodné uvádět své bydliště zároveň jako sídlo společnosti, ať už kvůli reprezentaci před klienty a investory, vyřizováním souhlasu s vlastníky nemovitosti nebo riziku exekuce.

V tomto případě můžete situaci vyřešit jednoduše – stačí využít našich služeb, v rámci kterých vám nabízíme prestižní adresu k umístění sídla společnosti. Za nízké náklady tak získáte nejen adresu nutnou pro registraci firmy, ale také reprezentativní lokalitu, která bude lákavá pro klienty i investory.

Nízké náklady nabízí i krátkodobý pronájem nebo sdílená kancelář

Nechcete platit vysoké ceny za vlastní kancelář, ale přesto vám práce z domova nevyhovuje?

Ideálním řešením může být například krátkodobý pronájem nebo sdílené kanceláře.  U nás si můžete pronajmout plně vybavenou kancelář dle vlastního výběru nebo i jen zasedací místnost. A je na vás, zda chcete pronájem na jednu hodinu nebo celý rok.

  předchozí článek další článek  
Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

26 / 09 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Od června 2021 je v platnosti novela zákona o evidenci skutečných majitelů. S registrací skutečného majitele vám může pomoci společnost Flexi Office.

celý článek
Servisované privátní kanceláře versus coworkingová centra: V čem je rozdíl?

Servisované privátní kanceláře versus coworkingová centra: V čem je rozdíl?

15 / 08 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Jaký je rozdíl mezi coworkingem a servisovanou privátní kanceláří? Porovnali jsme pro vás jednotlivé možnosti a zde vám přinášíme výsledek.

celý článek
Cenové srovnání klasických a servisovaných kanceláří

Cenové srovnání klasických a servisovaných kanceláří

18 / 07 / 2023 Článek FLEXI OFFICE

Jaký je rozdíl mezi klasickými a servisovanými kancelářemi? Z hlediska financí je pronájem servisovaných kanceláří značně výhodnější.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace