Výhody a nevýhody podnikání z domova

25 / 09 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Výhody a nevýhody podnikání z domova

Uvažujete o vlastním podnikání, ale už teď víte, že budete začínat s kanceláří v obývacím pokoji? Nemusíte mít obavy, rozhodně nejste sami. Pořizování vlastních pracovních prostor totiž vůbec není levnou záležitostí, a už vůbec ne v momentě, kdy musíte investovat především do rozjezdu firmy.

Investic při začátku vlastního podnikání opravdu není málo. Skládání počátečního kapitálu, zajištění provozu, nákup materiálu a vybavení a mnoho dalšího. Vlastní kancelář je až to poslední, na co většina začínajících podnikatelů myslí. A proto spousta z nich rozjíždí své firmy z pohodlí domova.

Pohodlí a nízké náklady podnikání z domova

Velkou výhodou v podnikání z domova je nepochybně pohodlí. Stačí se přesunout pár metrů a jste na pracovišti. Nemluvě o tom, že nemusíte řešit pracovní oděv a cestování do kanceláře. Ale pozor na přílišné pohodlí, i to může být na škodu. Je dokázáno, že většina lidí je produktivnější a kreativnější v pracovním prostředí s kolektivem.

Nízké náklady jsou většinou důvod, kvůli kterému se začínající podnikatelé uchylují k práci z domova. Nejenže nemusí platit za nákup či pronájem kanceláře, ale ušetří i za vybavení nebo dopravu. V některých případech také ještě nemají zaměstnance a platit za kancelář pro ně samotné jim nepřijde výhodné.

Ale co adresa sídla?

Pokud chcete rozjet svou společnost z domova, nezapomínejte na to, že budete muset někde zřídit její oficiální sídlo. To je vyžadováno ze zákona a souvisí se zakládáním firmy. Ne vždy je však vhodné uvádět své bydliště zároveň jako sídlo společnosti, ať už kvůli reprezentaci před klienty a investory, vyřizováním souhlasu s vlastníky nemovitosti nebo riziku exekuce.

V tomto případě můžete situaci vyřešit jednoduše – stačí využít našich služeb, v rámci kterých vám nabízíme prestižní adresu k umístění sídla společnosti. Za nízké náklady tak získáte nejen adresu nutnou pro registraci firmy, ale také reprezentativní lokalitu, která bude lákavá pro klienty i investory.

Nízké náklady nabízí i krátkodobý pronájem nebo sdílená kancelář

Nechcete platit vysoké ceny za vlastní kancelář, ale přesto vám práce z domova nevyhovuje?

Ideálním řešením může být například krátkodobý pronájem nebo sdílené kanceláře.  U nás si můžete pronajmout plně vybavenou kancelář dle vlastního výběru nebo i jen zasedací místnost. A je na vás, zda chcete pronájem na jednu hodinu nebo celý rok.

  předchozí článek další článek  
Zbrusu nové kanceláře na Bredovském dvoře

Zbrusu nové kanceláře na Bredovském dvoře

13 / 11 / 2019 Novinka FLEXI OFFICE

FLEXI OFFICE stále roste! Rozšířili jsme pro Vás prostory na Bredovském dvoře (Olivova 4, Praha 1) o další nové kanceláře pro 3-7 osob, které Vám nyní přednostně nabízíme za akční zaváděcí ceny.

celý článek
Výhody a nevýhody HOME OFFICE

Výhody a nevýhody HOME OFFICE

06 / 11 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Podnikání z domova má spoustu výhod, ale často se zapomíná na jeho nevýhody. Než se rozhodnete, zda je práce z obývacího pokoje pro vás to pravé, prostudujte si informace v našem článku.

celý článek
Jak začít podnikat od nuly?

Jak začít podnikat od nuly?

03 / 11 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Sníte o tom, že si založíte vlastní podnikání a rozjedete úspěšnou a výdělečnou společnost? Připravte se, že to není žádná procházka růžovou zahradou.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace