Víte, které faktory ovlivňují, jak se zaměstnanci cítí v kanceláři?

07 / 02 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Víte, které faktory ovlivňují, jak se zaměstnanci cítí v kanceláři?

Je velmi důležité, aby se zaměstnanci na své pracovní místo a kancelář těšili. Prostředí tvoří 3 oblasti: fyzická, kulturní a technologická. Doba, kdy firmy vnímaly lidi jako stroje, je již skoro za námi. Nyní se snaží vytvářet co nejlepší zaměstnaneckou zkušenost pracovníka s danou firmou.

V dnešním článku si podrobně popíšeme první složku pracovního prostředí – fyzický prostor. Co všechno sem patří? Jak vytvořit co nejpříjemnější prostředí?

Kancelář a její fyzický prostor

Pro začínající zaměstnance je pohodlí na pracovišti silně propojeno s produktivitou. I malé krůčky k větší komfortnosti mohou mít dramatický dopad na jejich výkon. V tomto případě je nejdůležitější fyzický prostor. Zaměstnanci, kteří mají rádi své pracovní prostředí, budou více zapojeni, šťastnější a zdravější.

Fyzický prostor je ten, který můžeme vidět, cítit a dotýkat se ho. Kanceláře by měly být koncipovány tak, aby v nich byla také příjemná místa k odpočinku v podobě lobby, kavárny nebo kuchyňky. Co tedy ovlivňuje fyzický prostor pracoviště?

  • demografie
  • příležitosti na pracovišti
  • uspořádání kanceláře
  • kreativní prvky

Různé způsoby práce

Šťastný zaměstnanec potřebuje mít možnost zaměřit se na něco, spolupracovat, učit se a socializovat. Pokud jsou vaše kanceláře coworkingového typu, je třeba, abyste měli k dispozici i zasedací místnosti pro důležitá pracovní setkání, porady nebo prezentace. Také by měli mít zaměstnanci možnost být alespoň na chvíli sami, ať už v kuchyňce nebo v příjemném lobby. Mnohé potěší i kavárna nebo prostor, ve kterém mohou načerpat inspiraci.

Prostor by měl odrážet kulturu

Je zcela běžné, že kanceláře technologicky zdatných firem budou technologicky vyspělé. Dejte na svých pracovních prostorech najevo, co děláte, čím se zabýváte a na čem vám záleží.

Jak zaměstnanci pracují?

Zkuste své zaměstnance pozorovat. U pracovního stolu jsou málo produktivní a raději jdou do konferenční místnosti nebo na klidnější místo? Pokud to je možné, přizpůsobte se jim. Strategicky změňte design a vybavení kanceláří.

Fyzický prostor kanceláří berte jako software

Software neustále aktualizujete, vyvíjíte a upgradujete. Nad uspořádáním kanceláří je třeba přemýšlet stejně a nebát se experimentovat a testovat.

Hledáte prostor, kde takvé prostředí zabezpečit? Pronajíme kanceláře, které si můžete přizpůsobit svým požadavkům a zpříjemnit si tak pracovní místo. Při pronájmu našich kanceláří nebo zasedacích místností máte vždy k dispozici lobby k odpočinku, kuchyňku, ale také i služby osobních asistentek.

  předchozí článek
Jaká jsou rizika investic do kryptoměn? Proč do bitcoinu neinvestovat?

Jaká jsou rizika investic do kryptoměn? Proč do bitcoinu neinvestovat?

31 / 01 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Jaká jsou největší rizika investic do kryptoměn, konkrétně bitcoinu? Věděli jste, že kryptoměna se občas během hodin či dokonce desítek minut dokáže řádově propadnout o stovky až tisíce dolarů?

celý článek
Buďte produktivnější díky správné ergonomii ve vaší kanceláři

Buďte produktivnější díky správné ergonomii ve vaší kanceláři

15 / 01 / 2019 Novinka FLEXI OFFICE

Připravili jsme pro vás základy ergonomických inovací, které zvýší vaši produktivitu. Co je to ergonomie? Jak by mělo vypadat správné držení těla? Jak můžeme šetřit oči při každodenní práci s počítačem?

celý článek
Proč si pronajmout servisovanou kancelář?

Proč si pronajmout servisovanou kancelář?

04 / 01 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Servisovaná kancelář je kancelář, o jejíž chod se nemusíte vůbec starat. Ušetřete spoustu času a namísto péče o provoz kanceláře se věnujte plně svému byznysu.

celý článek

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace