V čem podnikat? Dobrý nápad je základ úspěchu

14 / 03 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

V čem podnikat? Dobrý nápad je základ úspěchu

Uvažujete o tom, že začnete podnikat, ale nevíte v čem? Mít originální nápad, který by se uchytil na trhu a našel si své zákazníky, vůbec není jednoduché. Ale jak už to bývá, je zrovna toto naprostým základem podnikání.

Složité administrativní procesy, sestavování týmu, hledání vhodného sídla společnosti a mnoho dalšího. To vše vás čeká při rozjezdu vašeho byznysu. To prvotní a nejdůležitější je však mít dobrý nápad. A najít ideální nápad na podnikání není jednoduché už jen z toho důvodu, že musí splňovat několik zcela základních podmínek: musí vás živit, musí vás bavit, musí vás naplňovat.

Nadšení a originalita jako konkurenční výhoda

Jestliže se chystáte začít podnikat, jistě jste si už položili otázky typu „co nabízet a komu“. Zdá se, že na trhu je v dnešní době už vše, ale neztrácejte naději, není tomu tak. Najděte si něco, v čem zrovna vy budete mít konkurenční výhodu, v čem budete originální. Něco, v čem jste dobří, do čeho jste nadšení a co bude zároveň vaším koníčkem. I v tom se totiž můžete lehce odlišit od ostatních.

Se skvělými nápady to zpravidla bývá tak, že nikdy nevíte, kde přijdou. Nejjednodušší je tomu pomoci a začít u sebe. Měli byste mít představu o tom, co od svého života podnikatele očekáváte. Zeptat se sami sebe, co vás doopravdy baví a čemu jste ochotni obětovat většinu své životní energie. Rozjet vlastní podnikání a být úspěšní je časově náročná činnost a musíte se smířit s tím, že se stane nedílnou součástí vašeho života. Baví vás programovat? Od malička máte vášeň pro práci na zahradě? Píšete skvělé odborné texty? Už nemusíte dumat nad tím, v čem podnikat. Prostě běžte do toho!

Využijte naplno své silné stránky

Podnikejte v tom, na co máte talent a co je vaší silnou stránkou. Dá vám to totiž nejen výhodou oproti konkurentům, ale také větší energii a motivaci do práce. To, co nám jde, nás také zpravidla více baví.

Být dobrý ale nestačí. Musíte se chtít zlepšovat, vaším cílem bude stát se naprostým odborníkem v tom, co děláte. Ve svém oboru budete chtít být ideálně bezkonkurenční, a proto využijte své silné stránky, neustále se vzdělávejte ve svém oboru a staňte se tak specialistou, který bude mít své pevné místo na trhu.

A co dál?

Pokud máte nápad, v čem podnikat, je první krok za vámi. Nyní přichází na řadu reálné založení vlastního podnikání. Na rozdíl od vymýšlení ideálního nápadu vám v tomhle ale může pomoci spoustu odborníků, kteří se zakládáním společností zabývají. A vy tak nemusíte ztrácet čas a energii složitým administrativním procesem, který je nedílnou součástí startu podnikání.Máte nápad? Teď je na řadě založení společnosti

Nevíte jak na to? Obraťte se na nás a my Vám společnost založíme.

  předchozí článek
Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

25 / 02 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Existuje univerzální pracovna, která by byla ideální pro všechny? Pracovna je místem, kde se obvykle věnujeme pracovním a tvůrčím činnostem. Každý si ji ale představí jinak. Přečtěte si doporučení, jak vytvořit pracovnu pro co nejvyšší efektivitu.

celý článek
Víte, které faktory ovlivňují, jak se zaměstnanci cítí v kanceláři?

Víte, které faktory ovlivňují, jak se zaměstnanci cítí v kanceláři?

07 / 02 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Doba, kdy firmy vnímají lidi jako stroje, je již za námi. Nyní se snaží zaměstnavatelé vytvářet pracovníkům taková místa, aby se do kanceláře těšili a cítili se příjemně. Jak toho dosáhnete i vy?

celý článek
Jaká jsou rizika investic do kryptoměn? Proč do bitcoinu neinvestovat?

Jaká jsou rizika investic do kryptoměn? Proč do bitcoinu neinvestovat?

31 / 01 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Jaká jsou největší rizika investic do kryptoměn, konkrétně bitcoinu? Věděli jste, že kryptoměna se občas během hodin či dokonce desítek minut dokáže řádově propadnout o stovky až tisíce dolarů?

celý článek

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace