Ulehčí těchto 5 technologických trendů roku 2018 naše fungování?

01 / 02 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Ulehčí těchto 5 technologických trendů roku 2018 naše fungování?

Minulý rok přinesl významné technologické změny, proto máme od roku 2018 vysoké očekávaní. Velké pokroky byly zaznamenány v různých aspektech technologického sektoru, třeba vývoj bezpečnosti dat nebo využívaní umělé inteligence. Je toto období odrazovým můstkem pro ještě větší objevy?

1 Vývoj smartphonů

V roce 2017 na trh přicházely mobilní telefony, které byly vlastně „jenom displejem“. Mnohé zahraniční weby a odborníci na technologie předpovídají další etapu v podobě skládacích telefonů. Jakmile se mobily se sklopnými displeji stanou realitou, umožní vědcům a designerům posouvat hranice fantazie.

Telefon se dvěma displeji sice již spatřil světlo světa koncem minulého roku, ale nesetkal se s velkým úspěchem. Měl svoje mouchy, které dostanou v nejbližší době možnost vylepšit hlavní hráči v odvětví smartphonů. Vyvinou tak nový trend mobilního designu?

2 Blockchain a s ním spojená revoluce

Blockchain je srdcem decentralizovaných kryptoměn a je chráněn proti zásahům vnějších stran. Představuje základ pro fungovaní kryptoměn, protože uchovává, chrání a distribuuje transakce – bloky, které vykonají uživatelé. Transakce jsou ověřované bez potřeby přítomnosti člověka, čímž se snižuje možnost zneužívání.

Predikce vývoje blockchainu pro rok 2018

 • využití v různých odvětvích – zdravotnictví, personalistika
 • implementace na Internet of Things (bezdrátové připojení vestavěných zařízení s internetem) – ochrana domů budoucnosti
 • vzestup inteligentních smluv
 • kryptoměny podporované státem – mnohé krajiny už virtuální měny podporují (Estonsko, Rusko mají dokonce vlastní), stát by blockchainy mohl aplikovat v sektoru finančních a veřejných služeb

3 Inteligentní města

Smart cities vznikají v místech, kde se protíná technologie se společností. Záleží jim na životním prostředí a spotřebě energií. Projekty by měly být příležitostí a výzvou pro značky, které se snaží zdůrazňovat svoji úlohu v komunitě.

Inteligentní města jsou velkým přínosem pro hospodářství díky:

 • efektivitě veřejných zdrojů
 • dostupnějším veřejným službám – zdravotnictví, doprava
 • zvýšeným investicím
 • vytváření pracovních míst, poptávce po znalostních pozicích
 • mzdám v oblasti nových technologií

Charakteristika inteligentních měst

 • nižší znečišťování prostředí
 • optimalizace veřejné bezpečnosti
 • konkurenční ekonomické výhody
 • méně dopravních zácp
 • lepší možnosti a informovanost

4 Bezdrátová virtuální realita

Virtuální realita není novým trendem, ale předpokládá se, že i tady nastanou obrovské změny a pokroky ve vývoji. Týká se to hlavně vytváření a budovaní povědomí o značkách. Pomalu se zavádí pojem AR – augmented reality, tedy rozšířená realita. Podniky mají možnost využívat AR pro komerční účely:

 • marketing
 • nakupovaní zákazníků
 • hlubší pohled na chod byznysu

5 Umělá inteligence

Byla využívaná již v minulém roce, ale teď se očekává ještě větší exponenciální nárůst. Začne se umělá inteligence používat v domácnostech jako digitální asistent?

Osobní asistenti          

Umožní lepší analýzy chování vašich zákazníků. Chatboty jsou stále komplexnější a více nápomocné. AI (artificial intelligence – umělá inteligence) se dokáže naučit všechno ohledně zákazníků a jejich osobních preferencí a bude schopná nabízet na míru přizpůsobené služby.

Odvětví zdravotnictví

Je jednou z nejdůležitějších sfér na světě, a proto není divu, že intenzivně využívá nástroje moderní doby. Díky umělé inteligenci budou vědci schopni získávat příležitosti k prevenci chorob. AI vykoná analýzu historie onemocnění pacienta, a tak bude schopná porozumět mechanismu dané nemoci.

Finanční sektor

AI je skvělou pomocí při analýzách a rutinních úkolech, které mohou vykonávat roboti. Jaké jsou jejich výhody?

 • minimalizují šance na chyby
 • vytvářejí předpovědi na základě předešlých údajů
 • minimalizují rizika
 • odhadují vývoj
 • šetří peníze

Finanční sektor tak může být mnohem stabilnější a efektivnější.

Rok 2018 bude v oblasti pokroku a novinek minimálně stejně zajímavý jako rok předchozí. Dokážete zmíněné technologické trendy využít pro vaše podnikání?

  předchozí článek další článek  
Nastartujte úspěšné podnikání díky franšízingu

Nastartujte úspěšné podnikání díky franšízingu

05 / 09 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Franšízing je druh podnikání, který spočívá v pronájmu práv k podnikání a využívání obchodní značky zaběhnuté společnosti. Franšíza vystupuje jménem ověřené funkční značky, která má na trhu již vybudované jméno, což vám začátek podnikání velmi usnadní. Mnozí netuší, co to franšíza je, i když se s ní denně setkávají a využívají jejích…

celý článek
Staňte se "zelenou kanceláří" a pozitivně přispějte k lepšímu životnímu prostředí

Staňte se "zelenou kanceláří" a pozitivně přispějte k lepšímu životnímu prostředí

28 / 08 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

To, že je naše planeta znečištěná, už všichni víme. Přeměnou své kanceláře na zelenou jí však můžeme pomoci. Správné nastavení osvětlení nebo šetrné kancelářské spotřebiče mohou přispět k vyšší ekologičnosti. Přinášíme vám tipy, jak se naučit být více ekologický a malými krůčky tak uzdravit naši zemi.

celý článek
Čerstvý vzduch v kanceláři jako cesta k vyšší produktivitě

Čerstvý vzduch v kanceláři jako cesta k vyšší produktivitě

14 / 08 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Trávíte v kanceláři spoustu času? Měli byste si dát záležet na kvalitě ovzduší. Špatná kvalita vzduchu v pracovním prostředí snižuje produktivitu, a proto je přísun čerstvého vzduchu nevyhnutelný i v létě při vysokých teplotách.

celý článek

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 234 723 500
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace