Top 10 světových Start-Up měst

18 / 10 / 2016 Článek Lease Manager

Top 10 světových Start-Up měst

Podle údajů z GEM Global Report neuvěřitelných 100 milionů nových společností je založeno napříč světem každý rok; to znamená tři nové společnosti každou druhou sekundu!

Špatnou zprávou je, že 90% těchto společností zanikne. Tudíž je důležité, promyslet si aspekty vašeho start-upu správně a samozřejmě, lokace je jedním z klíčových.

Provedeme vás některými nejzajímavějšímy městy na světě, které jsou vhodné pro zakotvení a růst vašeho businessu.

Kde jinde bychom mohli začít? Silicon Valley je domovem start-upů a zatím to rozhodně nevypadá, že by z vrcholu nejzajímavějších míst mělo spadnout. Velká koncentrace start-up společností je v Silicon Valley[/caption] Stejně tak, jako je to místo tisíce nových start-upů, je také místem, kde najdeme spoustu centrál nejvýznamnějších světových high-tech společností včetně společnosti Apple, Google, Facebook a nadnárodních gigantů, jako je Visa, Chevron a Wells Fargo.

siliconvalley

 

 

 

 

 

 

Z Londýna se velmi rychle stalo hlavní centrum pro inovace a podnikání. V minulosti, v roce 2010 v Londýnském Tech City bylo 250 digitální společnosti - nyní jich zde existuje více než 3000! Je jedním z nejvíce rozmanitých měst na světě, a proto není těžké pochopit, proč je Londýn tak atraktivní místo pro zakládání podniků bez ohledu na odvětví.  
 

Zatímco Tel Aviv nemusí mít stejnou globální prestiž jako některé z měst na tomto seznamu, nelze popřít, že má jeden z nejsilnějších start-up ecosystémů na světě.
Zatímco nevýhodou může být nedostatek místních zákazníků a problém škálovatelnosti, mnoho zde nově založených společností poukazuje na otevřenost a obchodní kulturu.

tellaviv

Singapore nabízí řadu daňových úlev pro nově založené společnosti. Singapore je jedním z nejrychleji se rozvíjejících měst na světě. Nově zakládané společnosti v Singapuru jsou podporovány vládou a tradičně drahé nájmy mají možnost snížit prostřednictvím řady daňových úlev.

 

Pokud hledáte investora, pak New York je tím správným městem. Ve srovnání s průměrnou velikostí investic - $ 6milionů v Evropě je průměrná velikost investice v New Yorku $ 11 milionů.
Hodnotné investice do start-up projektů se rodí v New Yorku.

 

Časový rozdíl oproti Evropě je příznivější, než na západním pobřeží, nábor talentovaných lidí a jejich udržení je možná jednodušší než v Silicon Valley a možnosti spolupráce s velkými společnostmi jsou zde také velmi rozšířené. Top-class vzdělávání, skvělý pracovní prostor a kulturně přitažlivé město. Toto vše dohromady dělá z Amsterdamu velmi atraktivní volbu pro začínající podnikatele. Zatímco otázky škálování se tu stále vyskytují (i v celé Evropě obecně) start-upové společnosti zde i nadále rychle rostou.

 amsterdam

Možná, že Paříž není první město, které vás napadne pro usídlení a rozjetí vašeho start-upu, ale, Paříž je vlastně domovem pro start-upové komunity. Přestože je i nadále poměrně obtížné přilákat zahraniční talenty do nově zakládaných společností v Paříži, úspěšně zde byly založeny například Dailymotion nebo Deezer. Nyní, v roce 2016, je Paříž připravena stát se největším světovým digitálním business inkubátorem, který bude hostit 1,000 inovativních start upů v centru města.

Téměř dvě třetiny všech australských start-up společností pocházejí ze Sydney. To z ní dělá největší start-up líheň v zemi. Ze Sydney se stala velká líheň start-up projektů.[/caption] Sydney má vysokou životní úroveň a šetrný přístup k podnikání. Jednou z možných nevýhod může být je jeho zeměpisná poloha pro založení mezinárodního společnosti.

 sydney

Chcete-li korporátní podnikovém prostředí pak zamiřte do Mnichova; Pokud hledáte živnou tvůrčí start-up
scénu, kterou pak zamiřte do Berlína. Podle Gruenden, poradenské agentury pro nové společnosti, je každých 20 minut v Berlíně založen nový start-up. Významné úspěšné start-upy z Berlína jsou Soundcloud, HelloFresh a módní ateiler, Zalando.      

berlin     

zdroj: instantoffices.com

Zaujal Vás pronájem našich kanceláří?

Sjednejte si s námi nezávaznou schůzku a zjistěte více!

  předchozí článek další článek  
Výhody a nevýhody sdílené ekonomiky

Výhody a nevýhody sdílené ekonomiky

19 / 09 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Sdílená ekonomika představuje přirozenou evoluci zapříčiněnou digitální dobou a rychlým pokrokem technologií.Jde o systém sdílení, který vymysleli lidé a těm i slouží. V jisté formě fungovala vždy, avšakinternet a možnost sdílet komodity pomocí digitálních platforem, jí dal křídla.

celý článek
Nastartujte úspěšné podnikání díky franšízingu

Nastartujte úspěšné podnikání díky franšízingu

05 / 09 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Franšízing je druh podnikání, který spočívá v pronájmu práv k podnikání a využívání obchodní značky zaběhnuté společnosti. Franšíza vystupuje jménem ověřené funkční značky, která má na trhu již vybudované jméno, což vám začátek podnikání velmi usnadní. Mnozí netuší, co to franšíza je, i když se s ní denně setkávají a využívají jejích…

celý článek
Staňte se "zelenou kanceláří" a pozitivně přispějte k lepšímu životnímu prostředí

Staňte se "zelenou kanceláří" a pozitivně přispějte k lepšímu životnímu prostředí

28 / 08 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

To, že je naše planeta znečištěná, už všichni víme. Přeměnou své kanceláře na zelenou jí však můžeme pomoci. Správné nastavení osvětlení nebo šetrné kancelářské spotřebiče mohou přispět k vyšší ekologičnosti. Přinášíme vám tipy, jak se naučit být více ekologický a malými krůčky tak uzdravit naši zemi.

celý článek

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 234 723 500
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace