Top 10 světových Start-Up měst

18 / 10 / 2016 Článek Lease Manager

Top 10 světových Start-Up měst

Podle údajů z GEM Global Report neuvěřitelných 100 milionů nových společností je založeno napříč světem každý rok; to znamená tři nové společnosti každou druhou sekundu!

Špatnou zprávou je, že 90% těchto společností zanikne. Tudíž je důležité, promyslet si aspekty vašeho start-upu správně a samozřejmě, lokace je jedním z klíčových.

Provedeme vás některými nejzajímavějšímy městy na světě, které jsou vhodné pro zakotvení a růst vašeho businessu.

Kde jinde bychom mohli začít? Silicon Valley je domovem start-upů a zatím to rozhodně nevypadá, že by z vrcholu nejzajímavějších míst mělo spadnout. Velká koncentrace start-up společností je v Silicon Valley[/caption] Stejně tak, jako je to místo tisíce nových start-upů, je také místem, kde najdeme spoustu centrál nejvýznamnějších světových high-tech společností včetně společnosti Apple, Google, Facebook a nadnárodních gigantů, jako je Visa, Chevron a Wells Fargo.

siliconvalley

 

 

 

 

 

 

Z Londýna se velmi rychle stalo hlavní centrum pro inovace a podnikání. V minulosti, v roce 2010 v Londýnském Tech City bylo 250 digitální společnosti - nyní jich zde existuje více než 3000! Je jedním z nejvíce rozmanitých měst na světě, a proto není těžké pochopit, proč je Londýn tak atraktivní místo pro zakládání podniků bez ohledu na odvětví.  
 

Zatímco Tel Aviv nemusí mít stejnou globální prestiž jako některé z měst na tomto seznamu, nelze popřít, že má jeden z nejsilnějších start-up ecosystémů na světě.
Zatímco nevýhodou může být nedostatek místních zákazníků a problém škálovatelnosti, mnoho zde nově založených společností poukazuje na otevřenost a obchodní kulturu.

tellaviv

Singapore nabízí řadu daňových úlev pro nově založené společnosti. Singapore je jedním z nejrychleji se rozvíjejících měst na světě. Nově zakládané společnosti v Singapuru jsou podporovány vládou a tradičně drahé nájmy mají možnost snížit prostřednictvím řady daňových úlev.

 

Pokud hledáte investora, pak New York je tím správným městem. Ve srovnání s průměrnou velikostí investic - $ 6milionů v Evropě je průměrná velikost investice v New Yorku $ 11 milionů.
Hodnotné investice do start-up projektů se rodí v New Yorku.

 

Časový rozdíl oproti Evropě je příznivější, než na západním pobřeží, nábor talentovaných lidí a jejich udržení je možná jednodušší než v Silicon Valley a možnosti spolupráce s velkými společnostmi jsou zde také velmi rozšířené. Top-class vzdělávání, skvělý pracovní prostor a kulturně přitažlivé město. Toto vše dohromady dělá z Amsterdamu velmi atraktivní volbu pro začínající podnikatele. Zatímco otázky škálování se tu stále vyskytují (i v celé Evropě obecně) start-upové společnosti zde i nadále rychle rostou.

 amsterdam

Možná, že Paříž není první město, které vás napadne pro usídlení a rozjetí vašeho start-upu, ale, Paříž je vlastně domovem pro start-upové komunity. Přestože je i nadále poměrně obtížné přilákat zahraniční talenty do nově zakládaných společností v Paříži, úspěšně zde byly založeny například Dailymotion nebo Deezer. Nyní, v roce 2016, je Paříž připravena stát se největším světovým digitálním business inkubátorem, který bude hostit 1,000 inovativních start upů v centru města.

Téměř dvě třetiny všech australských start-up společností pocházejí ze Sydney. To z ní dělá největší start-up líheň v zemi. Ze Sydney se stala velká líheň start-up projektů.[/caption] Sydney má vysokou životní úroveň a šetrný přístup k podnikání. Jednou z možných nevýhod může být je jeho zeměpisná poloha pro založení mezinárodního společnosti.

 sydney

Chcete-li korporátní podnikovém prostředí pak zamiřte do Mnichova; Pokud hledáte živnou tvůrčí start-up
scénu, kterou pak zamiřte do Berlína. Podle Gruenden, poradenské agentury pro nové společnosti, je každých 20 minut v Berlíně založen nový start-up. Významné úspěšné start-upy z Berlína jsou Soundcloud, HelloFresh a módní ateiler, Zalando.      

berlin     

zdroj: instantoffices.com

Zaujal Vás pronájem našich kanceláří?

Sjednejte si s námi nezávaznou schůzku a zjistěte více!

  předchozí článek další článek  
Aktuální informace k situaci - pošta a povinnost roušek

Aktuální informace k situaci - pošta a povinnost roušek

19 / 03 / 2020 Novinka FLEXI OFFICE

dovolujeme si vás informovat, že Česká pošta nemá v tuto chvíli nastavené jednotné doručování zásilek. Některé pobočky nám hlásí, že doručování zatím funguje jako doposud, některé pobočky dostaly informaci, že se bude doručovat pouze obyčejná pošta. Bohužel se v této době situace i na poště mění každým dnem a my nejsme schopni vám nyní…

celý článek
Dočasná změna otevírací doby poboček

Dočasná změna otevírací doby poboček

17 / 03 / 2020 Článek FLEXI OFFICE

Vzhledem k šířícímu se viru COVID-19 si Vás dovolujeme informovat, že recepce společnosti FLEXI OFFICE musejí postoupit k dalším provizorním opatřením a to ke změně provozní doby v rámci všech našich business center.

celý článek
Aktuální informace k situaci - COVID-19

Aktuální informace k situaci - COVID-19

13 / 03 / 2020 Článek FLEXI OFFICE

v reakci na aktuální situaci s výskytem COVID-19 v evropských zemích a vyhlášení nouzového stavu v ČR Vás chceme ubezpečit, že systematicky sledujeme informace vydáváné Ministerstvem zdravotnictví ČR a Hygienickou stanicí ČR a jsme připraveni reagovat na případné požadavky zavádění provizorních opatření.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace