Sídlo v centru Prahy – výhoda či nevýhoda?

22 / 02 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Sídlo v centru Prahy – výhoda či nevýhoda?

Firmy nemusí mít sídlo tam, kde podnikají. Byznys v hlavním městě má své výhody a sní o něm každý podnikatel. Sídlo v centru dokáže firmě zabezpečit dobrou vizitku, ale například pro startupy je centrum často finančně nedostupné. Jaké extra výhody má hlavní město ve srovnání s těmi menšími?

Výhody sídla v Praze

   1. Prestiž a dobré jméno firmy

Hlavní město je spojené s celým okolním světem. Kanceláře v centru města poskytují firmám dobré jméno a všichni si budou lehce pamatovat cestu k vám. To ulehčuje navazování kontaktů s novými partnery a klienty.

   2. Dostupná pracovní síla

Velké město má víc pracovníků než město malé. Pracovní síla disponuje rozmanitějšími znalostmi a schopnostmi. Jsou tady různé úrovně bydlení od cenově dostupných až po luxusní ubytování za extrémně vysoké ceny. Proto si v hlavním městě najde ubytování jak zaměstnanec nižšího řádu, tak i viceprezident společnosti.

   3. Rozvinutá infrastruktura

Veřejná doprava umožňuje zaměstnancům jednodušší a méně nákladné dojíždění do práce. Velká města disponují alespoň jedním letištěm, což usnadňuje pracovní cesty, které jsou součástí agendy byznysu. Do vyspělé infrastruktury patří i obchodní sítě, profesní organizace a centra pro rozvoj malých podniků, která v hlavním městě jistě najdete.

   4. Široká základna zákazníků

Hlavní města jsou zárukou rozmanitých kultur a národností. Pokud je firma zaměřená pouze na určitý segment zákazníků, velké město pro ni bude výhodou kvůli vyššímu počtu obyvatel. Vaše produkty nebo služby mají šanci dostat se k mnohem širšímu okruhu konzumentů.

   5. Zábava a kultura

Potřebujete trochu odpočinku a odreagování po náročném pracovním týdnu? V hlavním městě najdete mainstreamová divadla, operu, balet, taneční představení či alternativní divadelní skupiny. Různorodé možnosti z této oblasti jsou k dispozici nejen pro zaměstnance, ale i pro klienty, pro které bude mnohem lákavější za vámi přijít.

   6. Profesionální pracovní sítě

Účetní, advokáti či poradci a jiné pracovní skupiny, které poskytují pomoc vašemu podnikání. Hlavní město nabízí větší počet služeb a jejich rozmanitost.

   7. Finanční možnosti

Financování se týká dluhů, rizikového kapitálu a soukromých investorů. Většina investorů raději investuje do společností, které se nacházejí v podobné zeměpisné oblasti a dostupné vzdálenosti.

Máte zájem o sídlo v Praze?

Vyberte si prestižní adresu pro vaši firmu

Nevýhody sídla v Praze

   1. Vyšší náklady (pronájem)

Práce v centru města má mnohem více kladů a přínosů pro byznys. Na druhé straně stojí vyšší náklady. Ty vykompenzujete tím, že budete vykazovat vyšší zisky, než při podnikaní v menších městech.

   2. Větší konkurence

Na větší konkurenci hleďte pozitivně. Ať je pro vás tažnou silou, vedle které se budete snažit o to, abyste byli lepší a lepší. Došly vám nápady? Podívejte se na své konkurenty a udělejte to lépe či levněji než oni.

   3. Přetíženost úřadů

Také s tímto problémem si dokážete poradit. Když nemáte dostatek času, zkuste si pronajmout asistentku, která za vás zdlouhavé administrativně věci efektivně vyřeší.

Co pro vás naše asistentka udělá?

  • zorganizuje vám schůzky, denní aktivity a třeba i časově plány
  • připraví zahraniční cesty včetně rezervace letenek a ubytování
  • komunikuje s úřady, vyřizuje pochůzky
  • zabezpečí překlady a telefonáty v angličtině
  • vytvoří dokumenty, které potřebujete - textů, prezentací, tabulek
  • komunikuje s dodavateli, připravuje cenové nabídky
  • vybaví zajištění vizitek a všechen ostatní potřebný tisk (reklamní materiály, hlavičkoví papíry, atd.)

Chcete ušetřit čas díky asistence?

Zdarma si vyzkoušejte osobní asistentku

Je tedy kancelář v centru Prahy výhodou, nebo nevýhodou?

Umístíte sídlo firmy v hlavním městě. Pokud je vaší vizí rychlý růst společnosti a máte dobré finanční zabezpečení, zavítejte do Prahy a vytvořte tady místo vaší úspěšné a prosperující firmy. Naše společnost vám s celou agendou ráda pomůže.

  předchozí článek další článek  
PF 2024

PF 2024

22 / 12 / 2023 Článek FLEXI OFFICE

Děkujeme Vám za důvěru a přízeň v roce 2023 a do nového roku 2024 přejeme hodně osobních i pracovních úspěchů.

celý článek
Vánoční provozní doba recepcí v Praze

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

05 / 12 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

celý článek
Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

26 / 09 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Od června 2021 je v platnosti novela zákona o evidenci skutečných majitelů. S registrací skutečného majitele vám může pomoci společnost Flexi Office.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
https://lekarnapodstrani.com/
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace