Sídlo v centru Prahy – výhoda či nevýhoda?

22 / 02 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Sídlo v centru Prahy – výhoda či nevýhoda?

Firmy nemusí mít sídlo tam, kde podnikají. Byznys v hlavním městě má své výhody a sní o něm každý podnikatel. Sídlo v centru dokáže firmě zabezpečit dobrou vizitku, ale například pro startupy je centrum často finančně nedostupné. Jaké extra výhody má hlavní město ve srovnání s těmi menšími?

Výhody sídla v Praze

   1. Prestiž a dobré jméno firmy

Hlavní město je spojené s celým okolním světem. Kanceláře v centru města poskytují firmám dobré jméno a všichni si budou lehce pamatovat cestu k vám. To ulehčuje navazování kontaktů s novými partnery a klienty.

   2. Dostupná pracovní síla

Velké město má víc pracovníků než město malé. Pracovní síla disponuje rozmanitějšími znalostmi a schopnostmi. Jsou tady různé úrovně bydlení od cenově dostupných až po luxusní ubytování za extrémně vysoké ceny. Proto si v hlavním městě najde ubytování jak zaměstnanec nižšího řádu, tak i viceprezident společnosti.

   3. Rozvinutá infrastruktura

Veřejná doprava umožňuje zaměstnancům jednodušší a méně nákladné dojíždění do práce. Velká města disponují alespoň jedním letištěm, což usnadňuje pracovní cesty, které jsou součástí agendy byznysu. Do vyspělé infrastruktury patří i obchodní sítě, profesní organizace a centra pro rozvoj malých podniků, která v hlavním městě jistě najdete.

   4. Široká základna zákazníků

Hlavní města jsou zárukou rozmanitých kultur a národností. Pokud je firma zaměřená pouze na určitý segment zákazníků, velké město pro ni bude výhodou kvůli vyššímu počtu obyvatel. Vaše produkty nebo služby mají šanci dostat se k mnohem širšímu okruhu konzumentů.

   5. Zábava a kultura

Potřebujete trochu odpočinku a odreagování po náročném pracovním týdnu? V hlavním městě najdete mainstreamová divadla, operu, balet, taneční představení či alternativní divadelní skupiny. Různorodé možnosti z této oblasti jsou k dispozici nejen pro zaměstnance, ale i pro klienty, pro které bude mnohem lákavější za vámi přijít.

   6. Profesionální pracovní sítě

Účetní, advokáti či poradci a jiné pracovní skupiny, které poskytují pomoc vašemu podnikání. Hlavní město nabízí větší počet služeb a jejich rozmanitost.

   7. Finanční možnosti

Financování se týká dluhů, rizikového kapitálu a soukromých investorů. Většina investorů raději investuje do společností, které se nacházejí v podobné zeměpisné oblasti a dostupné vzdálenosti.

Máte zájem o sídlo v Praze?

Vyberte si prestižní adresu pro vaši firmu

Nevýhody sídla v Praze

   1. Vyšší náklady (pronájem)

Práce v centru města má mnohem více kladů a přínosů pro byznys. Na druhé straně stojí vyšší náklady. Ty vykompenzujete tím, že budete vykazovat vyšší zisky, než při podnikaní v menších městech.

   2. Větší konkurence

Na větší konkurenci hleďte pozitivně. Ať je pro vás tažnou silou, vedle které se budete snažit o to, abyste byli lepší a lepší. Došly vám nápady? Podívejte se na své konkurenty a udělejte to lépe či levněji než oni.

   3. Přetíženost úřadů

Také s tímto problémem si dokážete poradit. Když nemáte dostatek času, zkuste si pronajmout asistentku, která za vás zdlouhavé administrativně věci efektivně vyřeší.

Co pro vás naše asistentka udělá?

  • zorganizuje vám schůzky, denní aktivity a třeba i časově plány
  • připraví zahraniční cesty včetně rezervace letenek a ubytování
  • komunikuje s úřady, vyřizuje pochůzky
  • zabezpečí překlady a telefonáty v angličtině
  • vytvoří dokumenty, které potřebujete - textů, prezentací, tabulek
  • komunikuje s dodavateli, připravuje cenové nabídky
  • vybaví zajištění vizitek a všechen ostatní potřebný tisk (reklamní materiály, hlavičkoví papíry, atd.)

Chcete ušetřit čas díky asistence?

Zdarma si vyzkoušejte osobní asistentku

Je tedy kancelář v centru Prahy výhodou, nebo nevýhodou?

Umístíte sídlo firmy v hlavním městě. Pokud je vaší vizí rychlý růst společnosti a máte dobré finanční zabezpečení, zavítejte do Prahy a vytvořte tady místo vaší úspěšné a prosperující firmy. Naše společnost vám s celou agendou ráda pomůže.

  předchozí článek další článek  
Výhody a nevýhody sdílené ekonomiky

Výhody a nevýhody sdílené ekonomiky

19 / 09 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Sdílená ekonomika představuje přirozenou evoluci zapříčiněnou digitální dobou a rychlým pokrokem technologií.Jde o systém sdílení, který vymysleli lidé a těm i slouží. V jisté formě fungovala vždy, avšakinternet a možnost sdílet komodity pomocí digitálních platforem, jí dal křídla.

celý článek
Nastartujte úspěšné podnikání díky franšízingu

Nastartujte úspěšné podnikání díky franšízingu

05 / 09 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Franšízing je druh podnikání, který spočívá v pronájmu práv k podnikání a využívání obchodní značky zaběhnuté společnosti. Franšíza vystupuje jménem ověřené funkční značky, která má na trhu již vybudované jméno, což vám začátek podnikání velmi usnadní. Mnozí netuší, co to franšíza je, i když se s ní denně setkávají a využívají jejích…

celý článek
Staňte se "zelenou kanceláří" a pozitivně přispějte k lepšímu životnímu prostředí

Staňte se "zelenou kanceláří" a pozitivně přispějte k lepšímu životnímu prostředí

28 / 08 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

To, že je naše planeta znečištěná, už všichni víme. Přeměnou své kanceláře na zelenou jí však můžeme pomoci. Správné nastavení osvětlení nebo šetrné kancelářské spotřebiče mohou přispět k vyšší ekologičnosti. Přinášíme vám tipy, jak se naučit být více ekologický a malými krůčky tak uzdravit naši zemi.

celý článek

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 234 723 500
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace