Nastartujte úspěšné podnikání díky franšízingu

05 / 09 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Nastartujte úspěšné podnikání díky franšízingu

Franšízing je druh podnikání, který spočívá v pronájmu práv k podnikání a využívání obchodní značky zaběhnuté společnosti. Franšíza vystupuje jménem ověřené funkční značky, která má na trhu již vybudované jméno, což vám začátek podnikání velmi usnadní. Mnozí netuší, co to franšíza je, i když se s ní denně setkávají a využívají jejích služeb. Mezi nejznámější světové franšízy patří především McDonald, KFC, Subway, Benzina, Shell apod. Co všechno s sebou franšízové podnikání přináší?

Lehké nabytí know-how

Při vlastním podnikání trvá několik let, než získáte potřebné know-how ohledně managementu, řízení financí, HR, marketingu, zákaznické péče atd. S otevřením franšízy prakticky dostanete i návod, jak podnikat v daném oboru, díky čemuž se vyhnete začátečnickým chybám. Rozjezd podnikání ve franšíze je efektivnější díky tomu, že máte stále k dispozici někoho, s kým můžete vše konzultovat a pomůže vám s průběžnou kontrolou.

Čeho byste se při podnikaní pod franšízou měli zdržet?

Vždy je třeba mít velká očekávání, ale plnit je musíte s rozumem. Největší výhody franšízy vidíme v jejích základních pilířích. Alfou omegou úspěchu je koncept, který již má na trhu své místo a lidé jej znají. Vy byste ale měli zavedený koncept něčím obohatit. Tím pádem přinesete do daného odvětví přidanou hodnotu a ta vám v případě zákaznické spokojenosti s velkou pravděpodobností začne generovat zisk. O franšízora se budete moci stále opřít a bude vaším silným partnerem. Dalším pilířem jsou výnosy, které plynou z prosperujícího franšízových systému a dostáváme se k poslednímu, ale stejně nezbytnému, místu, na kterém jste vy.

Kdo jsou vaši zákazníci?

V dnešní uspěchané době se klientům nechce čekat, a proto mají rádi místa, kde mohou vyřešit několik svých potřeb najednou. Základním stavebním kamenem jednotlivých franšíz je právě seskupení produktů nebo služeb. Kde byste se mohli inspirovat? Podívejte se, jak funguje oblast financí v nejvyspělejší oblasti Evropy - na jejím západě. „Pod jednou střechou" najdete třeba finanční a realitní služby, které mají neuvěřitelný dlouhodobý potenciál. Proč byste tedy nemohli vymyslet i jiné atraktivní balíčky?

Pro potenciální klienty je důležitým faktorem i místo a atraktivní lokalita. Pokud plánujete poskytovat různé služby a ještě stále nemáte svou vysněnou kancelář, podívejte se na naši nabídku plně vybavených kanceláří na lukrativních adresách.

Osobnost podnikatele

Zřejmě každý obor podnikání stojí na osobnosti podnikatele. Franšízy často vedou lidé, kteří se v předchozím zaměstnání, např. v korporátu, rychle vyšplhali na nejvyšší manažerské příčky. Tady pro jejich silné osobnosti už nezbyl další prostor, kam by mohli dále růst. Pokud patříte i vy mezi podobně nadané osoby a hledáte něco mezi svobodou a určitým fungujícím a zaběhnutým systémem, franšíza bude pro vás to pravé, protože zde nebudete muset čekat na odchod nadřízeného do důchodu, abyste dosáhli svého maxima.

Jaký je rozdíl mezi franšízou a pobočkou?

Pobočka franšízy může být buď vlastní, nebo franšízová. Franšízová pobočka patří franšízantům , tedy těm, kteří koupí licenci na značku a know-how. Vlastní pobočky může otevírat jenom franšízor – vlastník franšízové sítě, na kterých zkouší své vlastní koncepty a funkce, které mohou budoucí franšízanti modifikovat.

 Pokud se vám franšízový koncept zalíbil, je třeba, abyste měli životní a pracovní zkušenosti, na kterých budete stavět.

  předchozí článek další článek  
Zbrusu nové kanceláře na Bredovském dvoře

Zbrusu nové kanceláře na Bredovském dvoře

13 / 11 / 2019 Novinka FLEXI OFFICE

FLEXI OFFICE stále roste! Rozšířili jsme pro Vás prostory na Bredovském dvoře (Olivova 4, Praha 1) o další nové kanceláře pro 3-7 osob, které Vám nyní přednostně nabízíme za akční zaváděcí ceny.

celý článek
Výhody a nevýhody HOME OFFICE

Výhody a nevýhody HOME OFFICE

06 / 11 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Podnikání z domova má spoustu výhod, ale často se zapomíná na jeho nevýhody. Než se rozhodnete, zda je práce z obývacího pokoje pro vás to pravé, prostudujte si informace v našem článku.

celý článek
Jak začít podnikat od nuly?

Jak začít podnikat od nuly?

03 / 11 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Sníte o tom, že si založíte vlastní podnikání a rozjedete úspěšnou a výdělečnou společnost? Připravte se, že to není žádná procházka růžovou zahradou.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace