Nastartujte úspěšné podnikání díky franšízingu

05 / 09 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Nastartujte úspěšné podnikání díky franšízingu

Franšízing je druh podnikání, který spočívá v pronájmu práv k podnikání a využívání obchodní značky zaběhnuté společnosti. Franšíza vystupuje jménem ověřené funkční značky, která má na trhu již vybudované jméno, což vám začátek podnikání velmi usnadní. Mnozí netuší, co to franšíza je, i když se s ní denně setkávají a využívají jejích služeb. Mezi nejznámější světové franšízy patří především McDonald, KFC, Subway, Benzina, Shell apod. Co všechno s sebou franšízové podnikání přináší?

Lehké nabytí know-how

Při vlastním podnikání trvá několik let, než získáte potřebné know-how ohledně managementu, řízení financí, HR, marketingu, zákaznické péče atd. S otevřením franšízy prakticky dostanete i návod, jak podnikat v daném oboru, díky čemuž se vyhnete začátečnickým chybám. Rozjezd podnikání ve franšíze je efektivnější díky tomu, že máte stále k dispozici někoho, s kým můžete vše konzultovat a pomůže vám s průběžnou kontrolou.

Čeho byste se při podnikaní pod franšízou měli zdržet?

Vždy je třeba mít velká očekávání, ale plnit je musíte s rozumem. Největší výhody franšízy vidíme v jejích základních pilířích. Alfou omegou úspěchu je koncept, který již má na trhu své místo a lidé jej znají. Vy byste ale měli zavedený koncept něčím obohatit. Tím pádem přinesete do daného odvětví přidanou hodnotu a ta vám v případě zákaznické spokojenosti s velkou pravděpodobností začne generovat zisk. O franšízora se budete moci stále opřít a bude vaším silným partnerem. Dalším pilířem jsou výnosy, které plynou z prosperujícího franšízových systému a dostáváme se k poslednímu, ale stejně nezbytnému, místu, na kterém jste vy.

Kdo jsou vaši zákazníci?

V dnešní uspěchané době se klientům nechce čekat, a proto mají rádi místa, kde mohou vyřešit několik svých potřeb najednou. Základním stavebním kamenem jednotlivých franšíz je právě seskupení produktů nebo služeb. Kde byste se mohli inspirovat? Podívejte se, jak funguje oblast financí v nejvyspělejší oblasti Evropy - na jejím západě. „Pod jednou střechou" najdete třeba finanční a realitní služby, které mají neuvěřitelný dlouhodobý potenciál. Proč byste tedy nemohli vymyslet i jiné atraktivní balíčky?

Pro potenciální klienty je důležitým faktorem i místo a atraktivní lokalita. Pokud plánujete poskytovat různé služby a ještě stále nemáte svou vysněnou kancelář, podívejte se na naši nabídku plně vybavených kanceláří na lukrativních adresách.

Osobnost podnikatele

Zřejmě každý obor podnikání stojí na osobnosti podnikatele. Franšízy často vedou lidé, kteří se v předchozím zaměstnání, např. v korporátu, rychle vyšplhali na nejvyšší manažerské příčky. Tady pro jejich silné osobnosti už nezbyl další prostor, kam by mohli dále růst. Pokud patříte i vy mezi podobně nadané osoby a hledáte něco mezi svobodou a určitým fungujícím a zaběhnutým systémem, franšíza bude pro vás to pravé, protože zde nebudete muset čekat na odchod nadřízeného do důchodu, abyste dosáhli svého maxima.

Jaký je rozdíl mezi franšízou a pobočkou?

Pobočka franšízy může být buď vlastní, nebo franšízová. Franšízová pobočka patří franšízantům , tedy těm, kteří koupí licenci na značku a know-how. Vlastní pobočky může otevírat jenom franšízor – vlastník franšízové sítě, na kterých zkouší své vlastní koncepty a funkce, které mohou budoucí franšízanti modifikovat.

 Pokud se vám franšízový koncept zalíbil, je třeba, abyste měli životní a pracovní zkušenosti, na kterých budete stavět.

  předchozí článek další článek  
Vánoční provozní doba

Vánoční provozní doba

30 / 11 / 2018 Novinka FLEXI OFFICE

Vánoce se blíží tryskem, a proto nám dovolte vás informovat o vánoční provozní době recepcí FLEXI OFFICE.

celý článek
Svěřenské fondy – nový fenomén v oblasti ochrany majetku

Svěřenské fondy – nový fenomén v oblasti ochrany majetku

05 / 11 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Slyšíte o nich v poslední době často, ale není vám jasné, co to svěřenský fond je, k čemu se používá, jaké má výhody a co všechno je potřeba k jeho založení?

celý článek
Proč upřednostnit pronájem kanceláře před home office?

Proč upřednostnit pronájem kanceláře před home office?

31 / 10 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Moderní technologie a rozmach online světa mění i pracovní aktivity a činnosti. Mnoho zaměstnanců může pracovat jen z počítače. Tím pádem mohou vykonávat pracovní činnost téměř odkudkoliv, kde je internet, takže často pracují i z domu. Jaké jsou výhody práce z kanceláře oproti pozitivům home office?

celý článek

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 234 723 500
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace