Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

26 / 09 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

Již od června 2021 je v platnosti novela zákona o evidenci skutečných majitelů. Ano, jedná se o ten zákon, jenž donutil bývalého premiéra nechat se zapsat jako skutečný majitel Agrofertu. Co tato novela znamená pro firmy a kdo vám s ní může pomoci?

 

ESM: O co se jedná?

ESM není žádnou novinkou. Povinnost registrovat skutečného vlastníka u nás existovala již dřív. Evidence do té doby ale nebyla veřejně přístupná, a tak právě z toho důvodu mnoho firem nemělo skutečného majitele registrovaného, neboť povědomí o ESM nebylo tak široké.

 

Aktuálně je člen statutárního orgánu odpovědný za evidenci a evidující osoba je povinna dbát na to, aby společnost měla skutečné majitele řádně evidované. 

 

Povinnosti však mají i skuteční majitelé, kteří musí evidující osobě poskytnout maximální součinnost. V případě, že například dojde ke změnám ve vlastnické struktuře ho neprodleně informují tak, aby si aktualizoval nejen seznam akcionářů, ale nechal aktualizovat i údaje v evidenci dle nových údajů.

 

V případě, že by tato povinnost nebyla splněna, nemůžete hlasovat na valné hromadě a hrozí vám pokuta až do výše 500.000 Kč. Skutečně tedy doporučujeme mít tuto agendu v maximálním pořádku. 

 

Jsme si vědomi toho, že s doložením skutečného majitele je spojena nemalá administrativní zátěž a pro mnohé je správná identifikace skutečného majitele obtížná. 

 

Využijte služeb Flexi office

Nejste si jisti, zda vše dokážete zařídit sami? Neváhejte využít služeb společnosti Flexi Office!

 

„Flexi Office není pouze poskytovatelem kancelářských prostor v České a Slovenské republice. Dále vám také nabízí profesionální podporu a pomoc během podnikání, kdy vám kromě cenných rad můžeme nabídnout pomocnou ruku a dané povinnosti vyřešit přímo za vás,“ říká o nabízených službách Flexi Office.

REGISTRACE SKUTEČNÉHO MAJITELE

Korporátní služby na jednom místě

  předchozí článek další článek  
Vánoční provozní doba recepcí v Praze

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

05 / 12 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

celý článek
Servisované privátní kanceláře versus coworkingová centra: V čem je rozdíl?

Servisované privátní kanceláře versus coworkingová centra: V čem je rozdíl?

15 / 08 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Jaký je rozdíl mezi coworkingem a servisovanou privátní kanceláří? Porovnali jsme pro vás jednotlivé možnosti a zde vám přinášíme výsledek.

celý článek
Cenové srovnání klasických a servisovaných kanceláří

Cenové srovnání klasických a servisovaných kanceláří

18 / 07 / 2023 Článek FLEXI OFFICE

Jaký je rozdíl mezi klasickými a servisovanými kancelářemi? Z hlediska financí je pronájem servisovaných kanceláří značně výhodnější.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace