Jaký je rozdíl mezi provozovnou a sídlem

13 / 12 / 2021 Článek FLEXI OFFICE

Jaký je rozdíl mezi provozovnou a sídlem

Jaký je rozdíl mezi provozovnou a sídlem

Co je to provozovna

Provozovna se dle živnostenského zákona definuje jako samostatně ohlášené podnikatelské místo, ve kterém je provozována živnost. Za provozovnu je pokládán i mobilní stánek /mobilní provozovna, která je přemístitelná a není situovaná na jednom místě déle než tři měsíce.

Oznamovací a označovací povinnosti

V případě, že si provozovnu založíte, týkají se vás následující povinnosti:

  • Podnikatel má povinnost zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit živnostenskému úřadu s předstihem.
  • Podnikatel je povinen při uzavření provozovny určené pro prodej zboží nebo poskytování služeb viditelně a zvenku předem označit počátek a konec uzavření.

Podnikatel je povinen nejpozději k poslednímu dni své činnosti oznámit živnostenskému úřadu, na jaké adrese lze řešit případné závazky. Také má povinnost ohlásit i každou změnu adresy po dobu 4 let ode dne ukončení činnosti v provozovně.

Je nezbytné v provozovně ustanovit osobu odpovědnou za činnost provozovny a zabezpečit, aby v provozovně byla v prodejní nebo provozní době přítomna osoba splňující podmínku znalosti českého nebo slovenského jazyka.

Označení provozoven

Každá provozovna musí být zvenčí a natrvalo viditelně označena obchodní firmou/názvem nebo jménem a příjmením podnikatele a jeho identifikačním číslem.

Co je to sídlo

Sídlem podnikající fyzické osoby se pokládá místo, odkud podnikatel řídí své aktivity. Jde o adresu ve smyslu poštovního řádu (je nutné uvést název obce, ulici, čísla popisné/orientační a PSČ), na kterou lze doručit výpis ze živnostenského rejstříku, správní rozhodnutí apod.

Adresa sídla může být totožná s adresou trvalého bydliště. Podle § 31 odst. 2 živnostenského zákona pak musí být objekt, v němž má podnikatel sídlo (pakliže se liší od bydliště), viditelně označen názvem, případně obchodní firmou, nebo jménem a příjmením a označené IČO. Sídlo společnosti na vlastní adrese však může být rizikové.

Společnost FLEXI OFFICE nabízí také sídlo společnosti na prestižních adresách v rámci České a Slovenské republiky. Stále tápete? Nevadí, rádi vám se vším pomůžeme. Obraťte se na nás.

  předchozí článek další článek  
PF 2024

PF 2024

22 / 12 / 2023 Článek FLEXI OFFICE

Děkujeme Vám za důvěru a přízeň v roce 2023 a do nového roku 2024 přejeme hodně osobních i pracovních úspěchů.

celý článek
Vánoční provozní doba recepcí v Praze

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

05 / 12 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

celý článek
Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

26 / 09 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Od června 2021 je v platnosti novela zákona o evidenci skutečných majitelů. S registrací skutečného majitele vám může pomoci společnost Flexi Office.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
https://lekarnapodstrani.com/
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace