Jaký je rozdíl mezi provozovnou a sídlem

13 / 12 / 2021 Článek FLEXI OFFICE

Jaký je rozdíl mezi provozovnou a sídlem

Jaký je rozdíl mezi provozovnou a sídlem

Co je to provozovna

Provozovna se dle živnostenského zákona definuje jako samostatně ohlášené podnikatelské místo, ve kterém je provozována živnost. Za provozovnu je pokládán i mobilní stánek /mobilní provozovna, která je přemístitelná a není situovaná na jednom místě déle než tři měsíce.

Oznamovací a označovací povinnosti

V případě, že si provozovnu založíte, týkají se vás následující povinnosti:

  • Podnikatel má povinnost zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit živnostenskému úřadu s předstihem.
  • Podnikatel je povinen při uzavření provozovny určené pro prodej zboží nebo poskytování služeb viditelně a zvenku předem označit počátek a konec uzavření.

Podnikatel je povinen nejpozději k poslednímu dni své činnosti oznámit živnostenskému úřadu, na jaké adrese lze řešit případné závazky. Také má povinnost ohlásit i každou změnu adresy po dobu 4 let ode dne ukončení činnosti v provozovně.

Je nezbytné v provozovně ustanovit osobu odpovědnou za činnost provozovny a zabezpečit, aby v provozovně byla v prodejní nebo provozní době přítomna osoba splňující podmínku znalosti českého nebo slovenského jazyka.

Označení provozoven

Každá provozovna musí být zvenčí a natrvalo viditelně označena obchodní firmou/názvem nebo jménem a příjmením podnikatele a jeho identifikačním číslem.

Co je to sídlo

Sídlem podnikající fyzické osoby se pokládá místo, odkud podnikatel řídí své aktivity. Jde o adresu ve smyslu poštovního řádu (je nutné uvést název obce, ulici, čísla popisné/orientační a PSČ), na kterou lze doručit výpis ze živnostenského rejstříku, správní rozhodnutí apod.

Adresa sídla může být totožná s adresou trvalého bydliště. Podle § 31 odst. 2 živnostenského zákona pak musí být objekt, v němž má podnikatel sídlo (pakliže se liší od bydliště), viditelně označen názvem, případně obchodní firmou, nebo jménem a příjmením a označené IČO. Sídlo společnosti na vlastní adrese však může být rizikové.

Společnost FLEXI OFFICE nabízí také sídlo společnosti na prestižních adresách v rámci České a Slovenské republiky. Stále tápete? Nevadí, rádi vám se vším pomůžeme. Obraťte se na nás.

  předchozí článek další článek  
Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

26 / 09 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Od června 2021 je v platnosti novela zákona o evidenci skutečných majitelů. S registrací skutečného majitele vám může pomoci společnost Flexi Office.

celý článek
Servisované privátní kanceláře versus coworkingová centra: V čem je rozdíl?

Servisované privátní kanceláře versus coworkingová centra: V čem je rozdíl?

15 / 08 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Jaký je rozdíl mezi coworkingem a servisovanou privátní kanceláří? Porovnali jsme pro vás jednotlivé možnosti a zde vám přinášíme výsledek.

celý článek
Cenové srovnání klasických a servisovaných kanceláří

Cenové srovnání klasických a servisovaných kanceláří

18 / 07 / 2023 Článek FLEXI OFFICE

Jaký je rozdíl mezi klasickými a servisovanými kancelářemi? Z hlediska financí je pronájem servisovaných kanceláří značně výhodnější.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace