Jaké barvy použít v kanceláři? Zvyšte důvěryhodnost či pracovní výkon.

08 / 07 / 2021 Článek FLEXI OFFICE

Jaké barvy použít v kanceláři? Zvyšte důvěryhodnost či pracovní výkon.

Pracovní prostory by měly být zařízeny s ohledem na lidi, kteří v nich tráví nejvíce času. Současně ale musí reprezentovat firmu a vzbuzovat v návštěvnících žádoucí dojem. Toho lze docílit vhodným výběrem barev.

Barvy působí na psychiku každého jedince jinak, a proto je důležité zvolit barvu, která podpoří stimulující pracovní prostředí a příjemnou atmosféru manažerům i návštěvníkům. Během zařizování kanceláře by měl být nepochybně přítomný ten, který v ní bude trávit nejvíce času.

Barevná věda v kanceláři

Vybrat příhodnou barvu do kanceláře není jednoduché. Může se zdát, že bílou barvou nelze nic zkazit, protože evokuje pocit čistoty. Jenže na někoho může působit až příliš sterilně a stroze. Naopak fialová, která se může jevit extravagantní, probouzí v lidech moudrosti a přináší inspiraci.

Odstíny modré jsou běžné v bankovnictví, neboť modrá vzbuzuje pocit důvěry a serióznosti. Kanceláře laděné do tmavých barev podněcují dojem konzervativního podniku. Naopak světlé kanceláře jsou decentní.

Předtím, než se začne malovat, je příhodné vyzkoušet vizualizaci.

Pokud toužíte po relativní jistotě, osvědčené barvy jsou: bledě modrá, bílá, zelená.

Odstíny a sytost barev

Sytost barvy ovlivňuje to, jestli nás bude spíše stimulovat, nebo uklidňovat. Bledé odstíny působí relaxačně a přátelsky, zatímco tmavé syté barvy povzbuzují.

Pamatujte, že všeho moc škodí, zejména u výrazných odstínů. Příliš divoké kombinace nebo agresivní odstíny při dlouhodobějším působení mohou snižovat koncentraci a celkově snižovat pocit pohody zaměstnanců. Podobně se v nich nemusí dobře cítit většina návštěvníků.

Sklo, hliník, grafiky nebo fototapety právě frčí

Je velký rozdíl, jestli je kancelář vybavená tmavým a masivním nebo světlým a lehkým nábytkem. Oblíbeným doplňkovým materiálem je sklo. Některé firmy upouští od tzv. open space tím, že prostor předělí skleněnými příčkami, které umožňují průchod denního světla i dovnitř velkých prostorů, což ve výsledku velmi příznivě působí na psychiku lidí, kteří neměli to štěstí, aby získali pracovní prostor u oken.

Stále častěji se v kancelářích manažerů objevují také fototapety. Je možné si vybrat buď z široké nabídky již vytvořených motivů, či si můžete navrhnout svoji vlastní. Oblíbené jsou také nástěnné grafiky, které podtrhnou image firmy a její hodnoty. Neměli bychom také zapomenout na přirozenou zeleň v kancelářích.

Správné vybavení a zařízení kanceláře není snadná věc. Přináší s sebou mnoho práce a starostí. Flexi Office proto nabízí možnost pronájmu kanceláře přesně podle vašich potřeb.

HLEDÁTE VHODNÉ KANCELÁŘE?

Kanceláře pro jednotlivce a celý tým

  předchozí článek další článek  
Vzestup servisovaných a sdílených kanceláří

Vzestup servisovaných a sdílených kanceláří

16 / 07 / 2021 Článek FLEXI OFFICE

Práce z domova je pro poustevníky, v současné době jsou trendem sdílená pracovní místa, kterých ve velkých městech ČR přibývá. Zjistěte o tomto trendu více.

celý článek
Kancelář od Flexi Office: vybavení dle vašich představ

Kancelář od Flexi Office: vybavení dle vašich představ

25 / 06 / 2021 Článek FLEXI OFFICE

Vlastní podnikání.kancelář na full-time pronájem je pro mnoho začínajících podnikatelů zbytečná a často finančně neúnosná. Flexi Office vám ulehčí start

celý článek
Sdílená IT podpora je u Flexi Office samozřejmostí

Sdílená IT podpora je u Flexi Office samozřejmostí

11 / 06 / 2021 Novinka FLEXI OFFICE

Chod každé správně fungující společnosti je závislý na perfektním fungování IT systému. Nevíte si s tím rady? V našich kanceláří všechno zařídíme za vás!

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace