Jaké barvy použít v kanceláři? Zvyšte důvěryhodnost či pracovní výkon.

08 / 07 / 2021 Článek FLEXI OFFICE

Jaké barvy použít v kanceláři? Zvyšte důvěryhodnost či pracovní výkon.

Pracovní prostory by měly být zařízeny s ohledem na lidi, kteří v nich tráví nejvíce času. Současně ale musí reprezentovat firmu a vzbuzovat v návštěvnících žádoucí dojem. Toho lze docílit vhodným výběrem barev.

Barvy působí na psychiku každého jedince jinak, a proto je důležité zvolit barvu, která podpoří stimulující pracovní prostředí a příjemnou atmosféru manažerům i návštěvníkům. Během zařizování kanceláře by měl být nepochybně přítomný ten, který v ní bude trávit nejvíce času.

Barevná věda v kanceláři

Vybrat příhodnou barvu do kanceláře není jednoduché. Může se zdát, že bílou barvou nelze nic zkazit, protože evokuje pocit čistoty. Jenže na někoho může působit až příliš sterilně a stroze. Naopak fialová, která se může jevit extravagantní, probouzí v lidech moudrosti a přináší inspiraci.

Odstíny modré jsou běžné v bankovnictví, neboť modrá vzbuzuje pocit důvěry a serióznosti. Kanceláře laděné do tmavých barev podněcují dojem konzervativního podniku. Naopak světlé kanceláře jsou decentní.

Předtím, než se začne malovat, je příhodné vyzkoušet vizualizaci.

Pokud toužíte po relativní jistotě, osvědčené barvy jsou: bledě modrá, bílá, zelená.

Odstíny a sytost barev

Sytost barvy ovlivňuje to, jestli nás bude spíše stimulovat, nebo uklidňovat. Bledé odstíny působí relaxačně a přátelsky, zatímco tmavé syté barvy povzbuzují.

Pamatujte, že všeho moc škodí, zejména u výrazných odstínů. Příliš divoké kombinace nebo agresivní odstíny při dlouhodobějším působení mohou snižovat koncentraci a celkově snižovat pocit pohody zaměstnanců. Podobně se v nich nemusí dobře cítit většina návštěvníků.

Sklo, hliník, grafiky nebo fototapety právě frčí

Je velký rozdíl, jestli je kancelář vybavená tmavým a masivním nebo světlým a lehkým nábytkem. Oblíbeným doplňkovým materiálem je sklo. Některé firmy upouští od tzv. open space tím, že prostor předělí skleněnými příčkami, které umožňují průchod denního světla i dovnitř velkých prostorů, což ve výsledku velmi příznivě působí na psychiku lidí, kteří neměli to štěstí, aby získali pracovní prostor u oken.

Stále častěji se v kancelářích manažerů objevují také fototapety. Je možné si vybrat buď z široké nabídky již vytvořených motivů, či si můžete navrhnout svoji vlastní. Oblíbené jsou také nástěnné grafiky, které podtrhnou image firmy a její hodnoty. Neměli bychom také zapomenout na přirozenou zeleň v kancelářích.

Správné vybavení a zařízení kanceláře není snadná věc. Přináší s sebou mnoho práce a starostí. Flexi Office proto nabízí možnost pronájmu kanceláře přesně podle vašich potřeb.

HLEDÁTE VHODNÉ KANCELÁŘE?

Kanceláře pro jednotlivce a celý tým

  předchozí článek další článek  
Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

26 / 09 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Od června 2021 je v platnosti novela zákona o evidenci skutečných majitelů. S registrací skutečného majitele vám může pomoci společnost Flexi Office.

celý článek
Servisované privátní kanceláře versus coworkingová centra: V čem je rozdíl?

Servisované privátní kanceláře versus coworkingová centra: V čem je rozdíl?

15 / 08 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Jaký je rozdíl mezi coworkingem a servisovanou privátní kanceláří? Porovnali jsme pro vás jednotlivé možnosti a zde vám přinášíme výsledek.

celý článek
Cenové srovnání klasických a servisovaných kanceláří

Cenové srovnání klasických a servisovaných kanceláří

18 / 07 / 2023 Článek FLEXI OFFICE

Jaký je rozdíl mezi klasickými a servisovanými kancelářemi? Z hlediska financí je pronájem servisovaných kanceláří značně výhodnější.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace