Jak změnit sídlo v obchodním rejstříku?

29 / 10 / 2021 Článek FLEXI OFFICE

Jak změnit sídlo v obchodním rejstříku?

Jakékoliv sídlo společnosti je nezbytné zaregistrovat do obchodního rejstříku již v momentě podávání prvního návrhu na zápis společnosti do obchodního rejstříku.

Zákonem požadované dokumenty

Při změně sídla společnosti je nutné předložit:

  • výpis z katastru nemovitostí
  • souhlas vlastníka s umístěním sídla (eventuálně další listiny dle rozsahu změny)

Pakliže se jednatelé dohodnou pro změnu jen v rámci obce, poté není třeba měnit společenskou smlouvu či zakladatelskou listinu. Avšak pouze v případě, že je v těchto dokumentech zapsáno sídlo firmy v rámci stávající obce bez uvedení konkrétní ulice. Jestliže je však sídlo firmy v jiné obci nebo je ve společenské smlouvě zaevidováno plnou adresou, je potřeba změnit i společenskou smlouvu prostřednictvím notářského zápisu.

V návrhu změny sídla společnosti již musí být uvedena plná adresa nového sídla včetně ulice, čísla popisného a PSČ.

K návrhu je třeba doložit následující dokumenty: 

  • zápis o usnesení nejvyššího orgánu společnosti, který musí být podepsán oprávněnými osobami a musí v něm být vystiženo rozhodnutí o tom, že dochází ke změně sídla společnosti na novou adresu
  • písemný souhlas vlastníka nemovitosti, který souhlasí s umístěním sídla firmy na nové adrese (předkládá se rejstříkovému soudu společně s výpisem z katastru nemovitostí)
  • jestliže by v rámci změny sídla došlo i ke změně zakladatelského právního jednání společnosti, bude nezbytné soudu předložit i jeho úplné znění

Inteligentní formulář

Pro návrh na zápis změny se běžně používá tzv. inteligentní formulář. Ten je dostupný na webových stránkách veřejného rejstříku a je možné jej s veškerými potřebnými přílohami soudu odeslat prostřednictvím datové schránky firmy nebo emailem na elektronickou podatelnu soudu. Případně jej doručit osobně v listinné podobě na podatelnu soudu. Současně s podaným návrhem je třeba zaplatit také správní poplatek za změnu ve veřejném rejstříku ve výši 2 000 Kč.

Pakliže sháníte nové sídlo, může vám pomoci společnost Office House, poskytující sídla v několika městech České republiky a na Slovensku.  Mnohem profesionálněji vypadá návštěva klienta v luxusně zařízených prostorech než v bytě či rodinném domě. Se sídlem firmy mimo domov se také vyhnete nevyžádaným návštěvám ve vašem bydlišti.

Společnost Flexi Office nabízí pronájem zařízených kanceláří či pronájem zasedaček. Vyhněte se zbytečný komplikacím, ozvěte se nám a společně najdeme to nejlepší řešení pro vás!

Změnu sídla Vám uděláme na klíč

Máte zájem?

  předchozí článek další článek  
Pronájem vlastní či servisované kanceláře?

Pronájem vlastní či servisované kanceláře?

17 / 06 / 2022 Článek FLEXI OFFICE

Porovnáváme pro vás jednotlivé typy kanceláří, zaměřujeme se na jejich výhody a nevýhody. Pro koho je jaký typ kanceláře nejvhodnější?

celý článek
Covid změnil kancelářský trh

Covid změnil kancelářský trh

01 / 06 / 2022 Článek FLEXI OFFICE

V článku si shrneme dopady covidu na kancelářský trh. Jaké jsou současné možnosti a trendy? Co Češi aktuální nejvíce preferují?

celý článek
Optimální velikost kanceláří

Optimální velikost kanceláří

10 / 05 / 2022 Článek FLEXI OFFICE

U FLEXI OFFICE nenabízíme miniaturní a stísněné kanceláře, ale přesně takové, aby se v nich klienti cítili komfortně. Přesvědčte se sami.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace