Jak změnit sídlo v obchodním rejstříku?

29 / 10 / 2021 Článek FLEXI OFFICE

Jak změnit sídlo v obchodním rejstříku?

Jakékoliv sídlo společnosti je nezbytné zaregistrovat do obchodního rejstříku již v momentě podávání prvního návrhu na zápis společnosti do obchodního rejstříku.

Zákonem požadované dokumenty

Při změně sídla společnosti je nutné předložit:

  • výpis z katastru nemovitostí
  • souhlas vlastníka s umístěním sídla (eventuálně další listiny dle rozsahu změny)

Pakliže se jednatelé dohodnou pro změnu jen v rámci obce, poté není třeba měnit společenskou smlouvu či zakladatelskou listinu. Avšak pouze v případě, že je v těchto dokumentech zapsáno sídlo firmy v rámci stávající obce bez uvedení konkrétní ulice. Jestliže je však sídlo firmy v jiné obci nebo je ve společenské smlouvě zaevidováno plnou adresou, je potřeba změnit i společenskou smlouvu prostřednictvím notářského zápisu.

V návrhu změny sídla společnosti již musí být uvedena plná adresa nového sídla včetně ulice, čísla popisného a PSČ.

K návrhu je třeba doložit následující dokumenty: 

  • zápis o usnesení nejvyššího orgánu společnosti, který musí být podepsán oprávněnými osobami a musí v něm být vystiženo rozhodnutí o tom, že dochází ke změně sídla společnosti na novou adresu
  • písemný souhlas vlastníka nemovitosti, který souhlasí s umístěním sídla firmy na nové adrese (předkládá se rejstříkovému soudu společně s výpisem z katastru nemovitostí)
  • jestliže by v rámci změny sídla došlo i ke změně zakladatelského právního jednání společnosti, bude nezbytné soudu předložit i jeho úplné znění

Inteligentní formulář

Pro návrh na zápis změny se běžně používá tzv. inteligentní formulář. Ten je dostupný na webových stránkách veřejného rejstříku a je možné jej s veškerými potřebnými přílohami soudu odeslat prostřednictvím datové schránky firmy nebo emailem na elektronickou podatelnu soudu. Případně jej doručit osobně v listinné podobě na podatelnu soudu. Současně s podaným návrhem je třeba zaplatit také správní poplatek za změnu ve veřejném rejstříku ve výši 2 000 Kč.

Pakliže sháníte nové sídlo, může vám pomoci společnost Office House, poskytující sídla v několika městech České republiky a na Slovensku.  Mnohem profesionálněji vypadá návštěva klienta v luxusně zařízených prostorech než v bytě či rodinném domě. Se sídlem firmy mimo domov se také vyhnete nevyžádaným návštěvám ve vašem bydlišti.

Společnost Flexi Office nabízí pronájem zařízených kanceláří či pronájem zasedaček. Vyhněte se zbytečný komplikacím, ozvěte se nám a společně najdeme to nejlepší řešení pro vás!

Změnu sídla Vám uděláme na klíč

Máte zájem?

  předchozí článek další článek  
Lidé se vracejí zpět do kanceláří. Aneb konec homeofficu v ČR

Lidé se vracejí zpět do kanceláří. Aneb konec homeofficu v ČR

17 / 02 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Období homeofficu se v ČR chýlí ke konci. Jaké jsou hlavní benefity práce z kanceláře a proč se vyplatí si pronajmout takzvané servisované kanceláře?

celý článek
Jaká je optimální teplota v kancelářích?

Jaká je optimální teplota v kancelářích?

10 / 01 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Jaká je ideální teplota na pracovišti a jak s minimální teplotou zahýbalo nové opatření v době energetické krize? Dozvíte se v našem článku.

celý článek
PF 2023

PF 2023

19 / 12 / 2022 Novinka FLEXI OFFICE

PF 2023

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace