Jak si zařídit živnostenské oprávnění bez zbytečných komplikací

11 / 07 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Jak si zařídit živnostenské oprávnění bez zbytečných komplikací

Častým strašákem při rozjezdu podnikání je pro mnohé administrativní proces zakládání společnosti. Začínající podnikatel se musí zorientovat v tom, co vše je potřeba ke startu živnosti. Než začne zdlouhavé obíhání úřadů a čekání na zápis do obchodního rejstříku, je nejdůležitějším krokem zřízení živnostenského oprávnění.

Pokud jste v oblasti podnikání zatím zcela nezkušení, možná si pod samotným termínem živnostenského oprávnění nemáte co představit. Jednoduše řečeno, jde doslova a doložení toho, že můžete provozovat živnost. Oprávnění k živnosti je naprostá nezbytnost při rozjezdu jakéhokoliv podnikání.

 

Jak získat živnostenské oprávnění

Živnostenské oprávnění získáte, pokud si o něj zažádáte a splníte všechny potřebné podmínky. Samozřejmostí je plnoletost, svéprávnost a bezúhonnost. Poslední jmenované musíte doložit výpisem z trestního rejstříku. Pak jsou zde specifické požadavky na udělení oprávnění v případě, že se jedná o typ živnosti, ke které je potřebná odborná způsobilost – např. praxe, vzdělání v oboru, autorizace apod.

V dnešní době již nedostanete živnostenské oprávnění v papírové podobě. Dříve se vydával živnostenský list, který sloužil jako doklad o oprávnění k provozu podnikání. Dnes stačí se pouze registrovat na živnostenském úřadě a v případě potřeby si nechat vystavit výpis ze živnostenského rejstříku.

 

Postup k získání živnostenského oprávnění

  • Nahlášení záměru podnikat na kterémkoliv živnostenském úřadě
  • Prokázání se platným dokladem totožnosti (občanským průkazem) a doložení výpisu o trestní bezúhonnosti
  • Zaplacení správního poplatku (u zakládání první živnosti jde o poplatek ve výši 1000,- Kč, za každou další je to poté 500,- Kč)
  • V případě zakládání podnikání vyžadující specifické znalosti a odbornost, je potřeba doložit potvrzení o způsobilosti k výkonu této živnosti, popř. obstarat si oprávněného zástupce

Získání živnostenského oprávnění není tím nejobtížnějším v celém procesu zakládání firmy, nicméně i tak jde o poměrně časově náročný proces. I s tímto administrativním procesem vám pomůžeme díky službě na podporu podnikání.

Živnost už máte, co dál?

Vyřízení živnostenského oprávnění je jenom prvním dílkem v mozaice podnikání. Dalšími kroky jsou zajištění financování nebo zařízení kanceláře. Naštěstí ani tady nemusíte spoléhat jen sami na sebe. Pokud nechcete při rozjezdu vaší společnosti investovat do vlastní kanceláře, stačí se obrátit na nás a využít dlouhodobý či krátkodobý pronájem vybavených kanceláří.

 

  předchozí článek další článek  
Vánoční otevírací doba

Vánoční otevírací doba

05 / 12 / 2019 Novinka FLEXI OFFICE

Vánoční provozní doba na našich business centrech

celý článek
Zbrusu nové kanceláře na Bredovském dvoře

Zbrusu nové kanceláře na Bredovském dvoře

13 / 11 / 2019 Novinka FLEXI OFFICE

FLEXI OFFICE stále roste! Rozšířili jsme pro Vás prostory na Bredovském dvoře (Olivova 4, Praha 1) o další nové kanceláře pro 3-7 osob, které Vám nyní přednostně nabízíme za akční zaváděcí ceny.

celý článek
Výhody a nevýhody HOME OFFICE

Výhody a nevýhody HOME OFFICE

06 / 11 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Podnikání z domova má spoustu výhod, ale často se zapomíná na jeho nevýhody. Než se rozhodnete, zda je práce z obývacího pokoje pro vás to pravé, prostudujte si informace v našem článku.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace