Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

25 / 02 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

Pracovna je místem, kde se obvykle věnujeme pracovním a tvůrčím činnostem. Každý si ji ale představí jinak. V dnešní době může být pracovnou například rohová kancelář s psacím stolem posetým rodinnými fotkami, velký open space s houpacími sítěmi místo kancelářských židlí nebo také pohovka v obývacím pokoji. Existuje však univerzální pracovna, která by byla ideální pro všechny?

Pracovna odpovídající ideálům všech?

Jak už to tak bývá, každému vyhovuje něco jiného. I přes to, že se vědci zabývali hledáním ideálního pracoviště, nedošli k jednotnému závěru. Některé výzkumy ukazují, že co se týče pracovní stimulace, je nejvhodnějším místem tzv. open space. Jiné výzkumy ovšem přišly s naprosto odlišnými výsledky, a to takovými, že tento typ kanceláří vede naopak ke snížení pracovní produktivity.

Stejně protichůdné jsou však i výsledky výzkumů ohledně práce z domova. Někteří vědci tvrdí, že doma je příliš mnoho vlivů, které odvádějí naši pozornost. Jiní oponují, že takové rušivých vlivů je více v kanceláři, kterou sdílíme s více lidmi. A tak je to tedy na každém z nás, aby posoudil, kde je jeho pracovní efektivita nejvyšší.

Faktory významně ovlivňující naši práci

Ať už pracujeme z domu, kavárny nebo sdílené kanceláře, jsou podmínky, které by náš pracovní prostor měl splňovat. Co v pracovně pomáhá naší produktivitě a soustředění?

  • správné osvětlení, především dostatečné množství denního světla
  • kvalitní ovzduší a přísun čerstvého vzduchu
  • vhodná teplota, tedy ani horko, ani chladno
  • dostatek prostoru

I když na vhodném typu pracovny se vědci neshodnou, tyto podmínky by měly být dodržovány na každém pracovišti. Přispívají totiž nejen k pracovní pohodě a efektivitě, ale také k našemu zdraví.

Jak najít ideální pracovní místo

Podařilo se vám založit vlastní firmu, rozjet podnikání a sestavit vhodný tým lidí. Teď je na čase najít ideální pracovní místo. I když preferujete práci z domova nebo naopak potřebujete kancelář na plný pronájem, máte dnes spoustu možností, kde vaši firmu usadit. V nabídce jsou pracovny ve sdílené kanceláři, kanceláře ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu nebo třeba kancelář pouze na hodinu. Stačí si jen vybrat podle toho, co konkrétně bude vyhovovat vám!Pomůžeme Vám najít ideální kancelář!

Přijďte se k nám nezávazně podívat.

  předchozí článek další článek  
Pro koho se hodí krátkodobý pronájem kanceláře?

Pro koho se hodí krátkodobý pronájem kanceláře?

01 / 12 / 2022 Novinka FLEXI OFFICE

Krátkodobý pronájem kanceláře je vhodný pro firmy či jednotlivce, kteří hledají kancelář pro sebe nebo svůj tým na několik hodin, dní nebo měsíců.

celý článek
Vánoční provozní doba recepcí v Praze

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

29 / 11 / 2022 Novinka FLEXI OFFICE

Během vánočních svátku bude upravena pracovní doba recepcí

celý článek
S kanceláří od Flexi Office vám nic neunikne

S kanceláří od Flexi Office vám nic neunikne

21 / 11 / 2022 Novinka FLEXI OFFICE

Každý klient je během své nepřítomnosti informován o došlé poště, návštěvách apod. Díky našim službám recepce mu nic neunikne a je v obraze i mimo kancelář.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace