Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

25 / 02 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

Pracovna je místem, kde se obvykle věnujeme pracovním a tvůrčím činnostem. Každý si ji ale představí jinak. V dnešní době může být pracovnou například rohová kancelář s psacím stolem posetým rodinnými fotkami, velký open space s houpacími sítěmi místo kancelářských židlí nebo také pohovka v obývacím pokoji. Existuje však univerzální pracovna, která by byla ideální pro všechny?

Pracovna odpovídající ideálům všech?

Jak už to tak bývá, každému vyhovuje něco jiného. I přes to, že se vědci zabývali hledáním ideálního pracoviště, nedošli k jednotnému závěru. Některé výzkumy ukazují, že co se týče pracovní stimulace, je nejvhodnějším místem tzv. open space. Jiné výzkumy ovšem přišly s naprosto odlišnými výsledky, a to takovými, že tento typ kanceláří vede naopak ke snížení pracovní produktivity.

Stejně protichůdné jsou však i výsledky výzkumů ohledně práce z domova. Někteří vědci tvrdí, že doma je příliš mnoho vlivů, které odvádějí naši pozornost. Jiní oponují, že takové rušivých vlivů je více v kanceláři, kterou sdílíme s více lidmi. A tak je to tedy na každém z nás, aby posoudil, kde je jeho pracovní efektivita nejvyšší.

Faktory významně ovlivňující naši práci

Ať už pracujeme z domu, kavárny nebo sdílené kanceláře, jsou podmínky, které by náš pracovní prostor měl splňovat. Co v pracovně pomáhá naší produktivitě a soustředění?

  • správné osvětlení, především dostatečné množství denního světla
  • kvalitní ovzduší a přísun čerstvého vzduchu
  • vhodná teplota, tedy ani horko, ani chladno
  • dostatek prostoru

I když na vhodném typu pracovny se vědci neshodnou, tyto podmínky by měly být dodržovány na každém pracovišti. Přispívají totiž nejen k pracovní pohodě a efektivitě, ale také k našemu zdraví.

Jak najít ideální pracovní místo

Podařilo se vám založit vlastní firmu, rozjet podnikání a sestavit vhodný tým lidí. Teď je na čase najít ideální pracovní místo. I když preferujete práci z domova nebo naopak potřebujete kancelář na plný pronájem, máte dnes spoustu možností, kde vaši firmu usadit. V nabídce jsou pracovny ve sdílené kanceláři, kanceláře ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu nebo třeba kancelář pouze na hodinu. Stačí si jen vybrat podle toho, co konkrétně bude vyhovovat vám!Pomůžeme Vám najít ideální kancelář!

Přijďte se k nám nezávazně podívat.

  předchozí článek další článek  
PF 2024

PF 2024

22 / 12 / 2023 Článek FLEXI OFFICE

Děkujeme Vám za důvěru a přízeň v roce 2023 a do nového roku 2024 přejeme hodně osobních i pracovních úspěchů.

celý článek
Vánoční provozní doba recepcí v Praze

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

05 / 12 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

celý článek
Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

26 / 09 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Od června 2021 je v platnosti novela zákona o evidenci skutečných majitelů. S registrací skutečného majitele vám může pomoci společnost Flexi Office.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
https://lekarnapodstrani.com/
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace