Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

25 / 02 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

Pracovna je místem, kde se obvykle věnujeme pracovním a tvůrčím činnostem. Každý si ji ale představí jinak. V dnešní době může být pracovnou například rohová kancelář s psacím stolem posetým rodinnými fotkami, velký open space s houpacími sítěmi místo kancelářských židlí nebo také pohovka v obývacím pokoji. Existuje však univerzální pracovna, která by byla ideální pro všechny?

Pracovna odpovídající ideálům všech?

Jak už to tak bývá, každému vyhovuje něco jiného. I přes to, že se vědci zabývali hledáním ideálního pracoviště, nedošli k jednotnému závěru. Některé výzkumy ukazují, že co se týče pracovní stimulace, je nejvhodnějším místem tzv. open space. Jiné výzkumy ovšem přišly s naprosto odlišnými výsledky, a to takovými, že tento typ kanceláří vede naopak ke snížení pracovní produktivity.

Stejně protichůdné jsou však i výsledky výzkumů ohledně práce z domova. Někteří vědci tvrdí, že doma je příliš mnoho vlivů, které odvádějí naši pozornost. Jiní oponují, že takové rušivých vlivů je více v kanceláři, kterou sdílíme s více lidmi. A tak je to tedy na každém z nás, aby posoudil, kde je jeho pracovní efektivita nejvyšší.

Faktory významně ovlivňující naši práci

Ať už pracujeme z domu, kavárny nebo sdílené kanceláře, jsou podmínky, které by náš pracovní prostor měl splňovat. Co v pracovně pomáhá naší produktivitě a soustředění?

  • správné osvětlení, především dostatečné množství denního světla
  • kvalitní ovzduší a přísun čerstvého vzduchu
  • vhodná teplota, tedy ani horko, ani chladno
  • dostatek prostoru

I když na vhodném typu pracovny se vědci neshodnou, tyto podmínky by měly být dodržovány na každém pracovišti. Přispívají totiž nejen k pracovní pohodě a efektivitě, ale také k našemu zdraví.

Jak najít ideální pracovní místo

Podařilo se vám založit vlastní firmu, rozjet podnikání a sestavit vhodný tým lidí. Teď je na čase najít ideální pracovní místo. I když preferujete práci z domova nebo naopak potřebujete kancelář na plný pronájem, máte dnes spoustu možností, kde vaši firmu usadit. V nabídce jsou pracovny ve sdílené kanceláři, kanceláře ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu nebo třeba kancelář pouze na hodinu. Stačí si jen vybrat podle toho, co konkrétně bude vyhovovat vám!Pomůžeme Vám najít ideální kancelář!

Přijďte se k nám nezávazně podívat.

  předchozí článek další článek  
V čem podnikat? Dobrý nápad je základ úspěchu

V čem podnikat? Dobrý nápad je základ úspěchu

14 / 03 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Uvažujete o tom, že začnete podnikat, ale nevíte přesně v čem? Jak najít tu pravou podnikatelskou činnost, která vás bude bavit, živit a naplňovat zároveň? Přečtěte si náš článek.

celý článek
Víte, které faktory ovlivňují, jak se zaměstnanci cítí v kanceláři?

Víte, které faktory ovlivňují, jak se zaměstnanci cítí v kanceláři?

07 / 02 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Doba, kdy firmy vnímají lidi jako stroje, je již za námi. Nyní se snaží zaměstnavatelé vytvářet pracovníkům taková místa, aby se do kanceláře těšili a cítili se příjemně. Jak toho dosáhnete i vy?

celý článek
Jaká jsou rizika investic do kryptoměn? Proč do bitcoinu neinvestovat?

Jaká jsou rizika investic do kryptoměn? Proč do bitcoinu neinvestovat?

31 / 01 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Jaká jsou největší rizika investic do kryptoměn, konkrétně bitcoinu? Věděli jste, že kryptoměna se občas během hodin či dokonce desítek minut dokáže řádově propadnout o stovky až tisíce dolarů?

celý článek

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace