Hub – je pro vás to pravé?

22 / 05 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

V České republice se v posledních několika letech rozmohl nový styl kancelářské práce. Jde o tzv. huby, pracovní prostory, které klasické kanceláře často připomínají jen stěží. Jejich prvotní účel je totiž právě to, aby působily jako neformální prostor, kde se člověk nebude cítit jako v pracovně.

V čem je hub tak specifický? Tyto prostory jsou zpravidla určeny k tomu, aby mohly být využívány jak k práci, tak ke společenským událostem včetně večerních akcí. Najdete tu sedací vaky a lehátka, ale také například barový pult či ping pong.

Pro koho jsou huby určené?

Prvotní myšlenkou celého konceptu byl coworking, tedy vytvoření sdíleného pracovního prostoru. Hub je otevřený všem, kteří si zde pronajmou své místo – od židle po uzavřenou místnost. Společné prostory jsou otevřené a setkávají se zde lidé z různých odvětví. Vzhledem k tomu, že je hub prostor určený právě k setkávání, tiché a klidné prostředí zde nenajdete. Místo má být zdrojem inspirací, odpočinku a navazování kontaktů.

V některých hubech si můžete pronajmout i vlastní místnost, která má sloužit jako pracovna, nicméně i ty bývají oddělené často jen skleněnou stěnou. Pokud ke své práci potřebujete soukromí a ničím nerušený prostor k práci, pravděpodobně vás tento styl kancelářského prostředí příliš nenadchne.

Nevýhody oproti klasickým kancelářím

Sdílení pracovních prostor využívají především lidé vyhledávající inspirativní prostředí. Také se tu často scházejí začínající podnikatelé, kteří zde čerpají zkušenosti od ostatních. Pomoc při startu podnikání tu hledají například i mladé start-upy.

A jaké jsou největší nevýhody hubů?

  • Malé soukromí a nestálé pracovní místo
  • Ruch a absence osobního prostoru
  • Neustálá přítomnost cizích lidí, kteří se zde denně obměňují
  • Nemusí být vždy reprezentativní pro schůzky s nejrůznějšími klienty

Právě například rušný život je často překážkou pro soustředění se na práci. Stejně tak to platí ohledně soukromí a osobního prostoru, který v tomto open space pracovišti ve většině případů nenajdete, protože velká část prostoru je převážně prosklená a do všech kanceláří lze tak snadno vidět. Koncept hubů také není často příliš sympatický konzervativnějším klientům.

Přestože kancelář je pro většinu podnikatelů nezbytností, mnoho z nich, převážně těch začínajících, na ni nemá prostředky. Pokud vás rozptyluje cizí prostředí a neznámí lidé, nemusí být coworking zrovna to pravé ořechové. A jestli sníte o pracovním stole se spoustou fotografií a upomínkových předmětů, budete zklamáni. Je totiž dosti pravděpodobné, že budete pokaždé sedět na jiné židli. Právě z důvodu, aby sdílené kanceláře vyhovovaly všem, vznikají ve světě různá coworkingová centra, z nichž můžete vybírat.

Raději byste menší rodinné prostředí, nebo velký rušný open space?

Pokud toužíte spíše po tradičním pracovním prostoru, kde budete mít klid na práci, nikdo Vám nebude koukat přes rameno, nebudete mít strach, že Vám někdo kouká do počítače přes skleněnou stěnu a chcete opravdu soukromí, pronajměte si klasickou již vybavenou kancelář na Praze 1. 

Přijďte se k nám na prostory nezávazně podívat a uvidíte sami, zda vám prostředí u nás bude vyhovovat. 

Vyzkoušejte kancelář na 3 měsíce nezávazně

Až potom se rozhodněte, jestli u nás zůstanete.

  předchozí článek další článek  
PF 2024

PF 2024

22 / 12 / 2023 Článek FLEXI OFFICE

Děkujeme Vám za důvěru a přízeň v roce 2023 a do nového roku 2024 přejeme hodně osobních i pracovních úspěchů.

celý článek
Vánoční provozní doba recepcí v Praze

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

05 / 12 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

celý článek
Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

26 / 09 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Od června 2021 je v platnosti novela zákona o evidenci skutečných majitelů. S registrací skutečného majitele vám může pomoci společnost Flexi Office.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace