Hub – je pro vás to pravé?

22 / 05 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

V České republice se v posledních několika letech rozmohl nový styl kancelářské práce. Jde o tzv. huby, pracovní prostory, které klasické kanceláře často připomínají jen stěží. Jejich prvotní účel je totiž právě to, aby působily jako neformální prostor, kde se člověk nebude cítit jako v pracovně.

V čem je hub tak specifický? Tyto prostory jsou zpravidla určeny k tomu, aby mohly být využívány jak k práci, tak ke společenským událostem včetně večerních akcí. Najdete tu sedací vaky a lehátka, ale také například barový pult či ping pong.

Pro koho jsou huby určené?

Prvotní myšlenkou celého konceptu byl coworking, tedy vytvoření sdíleného pracovního prostoru. Hub je otevřený všem, kteří si zde pronajmou své místo – od židle po uzavřenou místnost. Společné prostory jsou otevřené a setkávají se zde lidé z různých odvětví. Vzhledem k tomu, že je hub prostor určený právě k setkávání, tiché a klidné prostředí zde nenajdete. Místo má být zdrojem inspirací, odpočinku a navazování kontaktů.

V některých hubech si můžete pronajmout i vlastní místnost, která má sloužit jako pracovna, nicméně i ty bývají oddělené často jen skleněnou stěnou. Pokud ke své práci potřebujete soukromí a ničím nerušený prostor k práci, pravděpodobně vás tento styl kancelářského prostředí příliš nenadchne.

Výhody a nevýhody oproti klasickým kancelářím

Sdílení pracovních prostor využívají především lidé vyhledávající inspirativní prostředí. Také se tu často scházejí začínající podnikatelé, kteří zde čerpají zkušenosti od ostatních. Pomoc při startu podnikání tu hledají například i mladé start-upy.

A jaké jsou největší nevýhody hubů?

  • Malé soukromí a nestálé pracovní místo
  • Ruch a absence osobního prostoru
  • Neustálá přítomnost cizích lidí, kteří se zde denně obměňují
  • Nemusí být vždy reprezentativní pro schůzky s nejrůznějšími klienty

Právě například rušný život je často překážkou pro soustředění se na práci. Stejně tak to platí ohledně soukromí a osobního prostoru, který v tomto open space pracovišti ve většině případů nenajdete. Koncept hubů také není často příliš sympatický konzervativnějším klientům.

Přestože kancelář je pro většinu podnikatelů nezbytností, mnoho z nich, převážně těch začínajících, na ni nemá prostředky. Hub centra nabízejí možnost pronájmu i na krátkou dobu za přijatelné peníze. Pokud ale toužíte spíše po tradičním pracovním prostoru, kde budete mít k dispozici klidné prostředí, lze si pronajmout i klasickou kancelář. Přijďte se k nám na prostory nezávazně podívat a uvidíte sami, zda vám prostředí u nás bude vyhovovat. 

Vyzkoušejte kancelář na 3 měsíce nezávazně

Až potom se rozhodněte, jestli u nás zůstanete.

  předchozí článek další článek  
Jak zařídit kancelář a co u toho mít na paměti?

Jak zařídit kancelář a co u toho mít na paměti?

24 / 07 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Tradiční reprezentativní kancelář nebo raději originální prostory coworkingu? V dnešní době se zařízení kanceláře meze nekladou. Přečtěte si, na co je při vybavování kanceláře třeba myslet.

celý článek
Jak si zařídit živnostenské oprávnění bez zbytečných komplikací

Jak si zařídit živnostenské oprávnění bez zbytečných komplikací

11 / 07 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Častým strašákem při rozjezdu podnikání je proces zakládání společnosti. Začínající podnikatel se musí zorientovat v tom, co vše je potřeba udělat. Více informací přinášíme v našem článku.

celý článek
Jak na úspěšný start podnikání?

Jak na úspěšný start podnikání?

02 / 07 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Chcete rozjet vlastní živnost? Nejdůležitějším krokem je stanovit si podnikatelský záměr. Ten je jádrem celého podnikání a bez něj se neobejdete. Přečtěte si v našem článku, jak na to!

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace