Chcete si vytvořit chytrou kancelář? Přinášíme 6 tipů jak na to.

02 / 01 / 2018 Článek FLEXI OFFICE

Chcete si vytvořit chytrou kancelář? Přinášíme 6 tipů jak na to.

Vidíte i vy výhodu ve využívání inteligentní technologie?  Ukážeme vám, jak si uspořádat moderní kancelář. Budete se cítit příjemně a bude se vám lépe pracovat.  Podívejte se na funkce a výhody inteligentní kanceláře. 

1 Inteligentní osvětlení a termostaty

Inteligentní světelné řešení se dokáže přizpůsobovat přirozenému světlu v budově a snižuje oslnění na obrazovkách počítače. Také samozřejmě zmenšuje spotřebu energie, a tím pádem šetří náklady. Další výhodou je, že dokáží snímat i tok návštěvnosti zákazníků.

Novodobé termostaty mohou zlepšit produktivitu pracovníků, i jejich zdraví. Zajistí přiměřenou teplotu tak, aby byla příjemná pro všechny vaše zaměstnance.

2 Stůl, při kterém můžete stát

Pokud trávíte při kancelářském stole několik hodin denně, často potřebujete měnit polohy. Zejména kvůli páteři a krku, které se v sedavé poloze necítí nejlépe. Pomocí nastavitelného stolu můžete s počítačem pracovat zdravěji a to ve stoje.

Sedavé zaměstnání mají špatný vliv na:

 • páteř
 • zrak
 • váhu

3 Automatická recyklace

Vaši zaměstnanci každý den vyprodukují mnoho odpadků. Ať už plastové obaly na obědy nebo papíry. Automatické nástroje na recyklaci mohou vaši inteligentní kancelář posunout na vyšší level, protože budete šetřit životní prostředí.

4 Gamifikace

Co je vlastně gamifikace? Jde o používání herních prvků v neherním prostředí, takže i v práci:

 • sbírání bodů
 • získávání odměn
 • porovnávání s ostatními
 • postup na jiný level
 • uplatňování hravé tvořivosti

Stále více a více firem využívá ve svém pracovním procesu prvky gamifikace. Inteligentní kancelář vám umí poskytnout lepší příležitosti pro vytvoření gamifikovaných procesů.

5 High-tech sledování času

Sledování docházky zaměstnanců je ve velkých společnostech náročné. Některé kanceláře využívají software na jednoduché přihlášení a odhlášení. Slyšeli jste už o beaconu?

Technologie beacon

Používá nízkoenergetické bluetooth snímače, které posouvají informace do mobilních zařízení v blízkosti. Díky tomu dokážete sledovat, kde se uživatel mobilu nachází. Beacony mají multifunkční využití, mimo jiné vás umí navigovat na správné místo. V kanceláři tím zajistíme plynulý chod a snadné trekování času zaměstnanců, nebo nastavení hudby, pokud někdo přijde.

6 Vstupy bez klíčů

Bezklíčové vstupy umožňují jednoduchý a bezpečný příchod i odchod z budovy. Karty zaměstnanců můžete nahradit výše zmíněnými beaconami, které mohou spolupracovat s vchodovými dveřmi pomocí nainstalované brány.

Proč by měly firmy využívat chytré technologie?

Přidají se k vám talenty

Možnost pracovat z jiných míst než kanceláří je pro mladší generace velkým lákadlem. Okruh kandidátů je tak mnohem širší, protože se mohou angažovat i freelanceři na spolupráci při jednotlivých projektech.

Kreativita a inovativnost

Mnoho každodenních úkolů zvládají technologie za nás. Zvyšují tím naši produktivitu a poskytují prostor pro kreativitu a inovace.

Rozvoj měkkých dovedností

Nové technologie přispívají k osobnímu rozvoji a učí nás:

 • dělat věci efektivněji a jednodušší
 • zvládat time management
 • nacházet řešení problémů
 • změnám pracovních návyků

Šetříte čas a peníze

Díky inteligentním technologiím ušetříte spoustu času, protože pracovní záležitosti můžete řešit i mimo kancelář.

Jednoduchá organizace času

Inteligentní zařízení dokáží pomoci při organizací emailů, třídit je na urgentní a napovědět co je třeba vyřešit jako první. Plánování kalendáře je také jednodušší a vaše chytrá asistentka vám ho v případě nečekaných situací upraví a nabídne alternativní řešení.

Vyšší flexibilita

Díky tomu, že jsou moderní prostředky snadno dostupné, si volnost mohou dovolit i menší firmy. Chce to také ředitele, který kontroluje pouze výsledky práce, ne to, kdy a jak zaměstnanci pracují. Sdílené dokumenty či video hovory umožňují pracovat odkudkoliv.

  předchozí článek další článek  
V čem podnikat? Dobrý nápad je základ úspěchu

V čem podnikat? Dobrý nápad je základ úspěchu

14 / 03 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Uvažujete o tom, že začnete podnikat, ale nevíte přesně v čem? Jak najít tu pravou podnikatelskou činnost, která vás bude bavit, živit a naplňovat zároveň? Přečtěte si náš článek.

celý článek
Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

Jak může podoba pracovny ovlivnit vaši produktivitu?

25 / 02 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Existuje univerzální pracovna, která by byla ideální pro všechny? Pracovna je místem, kde se obvykle věnujeme pracovním a tvůrčím činnostem. Každý si ji ale představí jinak. Přečtěte si doporučení, jak vytvořit pracovnu pro co nejvyšší efektivitu.

celý článek
Víte, které faktory ovlivňují, jak se zaměstnanci cítí v kanceláři?

Víte, které faktory ovlivňují, jak se zaměstnanci cítí v kanceláři?

07 / 02 / 2019 Článek FLEXI OFFICE

Doba, kdy firmy vnímají lidi jako stroje, je již za námi. Nyní se snaží zaměstnavatelé vytvářet pracovníkům taková místa, aby se do kanceláře těšili a cítili se příjemně. Jak toho dosáhnete i vy?

celý článek

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

Přihlaste se k odběru novinek a získejte

Voucher na pronájem zasedací místnosti nebo kanceláře
na 1 hodinu zdarma

FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace