Buďte produktivnější díky správné ergonomii ve vaší kanceláři

15 / 01 / 2019 Novinka FLEXI OFFICE

Buďte produktivnější díky správné ergonomii ve vaší kanceláři

Ergonomie je věda, která hledá optimální řešení pro člověka v daném prostředí s určitými podmínkami, a my se zaměříme na naše kanceláře, správné držení těla a inovace, které prospívají zdraví.

6 ergonomických inovací pro vaši kancelář

1. Lepší držení těla

Na toto pravidlo byste měli myslet vždy, když sedíte, stojíte nebo chodíte. Dlouhodobé hrbení zatěžuje celá záda i krční páteř. Jak se naučit správně držet své tělo? Pracujte i vestoje. Několik hodin práce „na stojáka“ dokáže snížit rizika související se sedavým způsobem života. Polohovatelné stoly se dají nastavit do jakékoli polohy a výšky, čímž vám umožní se ke své práci kdykoliv postavit.

2. Kvalitní sezení

Ke správné poloze při sezení pomáhají podložky pod nohy, které umožňují zaujmout ergonomičtější polohu. Existuje mnoho druhů těchto podložek, dokonce i s masážními funkcemi, které jistě oceníte. Koupíte je v obchodě se zdravotními potřebami.

3. Šetřete své oči

Dnešní online svět jde ruku v ruce s namáháním očí. Po celém dni stráveném prací s počítačem jsou oči suché a zarudlé. Je to způsobeno zejména světlem obrazovky a méně častým mrkáním. Při práci s počítačem byste si měli dávat každých 20 minut pauzu. Zkuste se zahledět na zeleň a nechte oči na 1-2 minuty odpočinout. Dobrým trikem je nechat oči na krátkou chvíli zavřené nebo můžete vyzkoušet oční jógu.

Po technické stránce vám doporučujeme používat aplikace, které automaticky upravují barvy a jas monitoru podle denního světla. Během tmy program F.lux (stáhnout se dá zdarma) mění barvy na teplé žluté odstíny, zatímco během dne je udržuje více přirozené.

4. Kondice

Kromě toho, že by měl každý člověk se sedavým zaměstnáním cvičit alespoň dvakrát týdně, netřeba zapomínat ani na pohyb přes pracovní dobu. Stačí, když jednou za hodinu vstanete a projdete se alespoň na záchod, do kuchyňky nebo na chodbu.

5. Mobil nahraďte počítačem

Kontakt s kolegy, odesílání emailů a čtení dokumentů je mnohem pohodlnější na počítači. Pokud to nejde bez smartphonů, existují stojany, které umožní používat mobil na počítači. Displej telefonu tak můžeme mít prakticky kdekoliv ve zvětšené podobě.

6. Pozor na vaše zápěstí

K operaci karpálních tunelů zápěstí často dochází kvůli dlouhodobě nesprávné manipulaci s počítačovou myší. Pokud se této nepříjemnosti chcete vyhnout, pomůže vám správná podložka pod myš nebo gelová podpěrka pod zápěstí.

V našich vybavených kancelářích získáte veškeré pohodlí včetně nábytku, židlí, skříněk. Můžete si ji však vybavit vlastním nábytkem tak, aby jste se cítili co nejlépe a měli produktivitu co největší. Je to plně na vás.

  předchozí článek další článek  
PF 2024

PF 2024

22 / 12 / 2023 Článek FLEXI OFFICE

Děkujeme Vám za důvěru a přízeň v roce 2023 a do nového roku 2024 přejeme hodně osobních i pracovních úspěchů.

celý článek
Vánoční provozní doba recepcí v Praze

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

05 / 12 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Vánoční provozní doba recepcí v Praze

celý článek
Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

Máte již registrovaného skutečného majitele? Flexi Office vám pomůže

26 / 09 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Od června 2021 je v platnosti novela zákona o evidenci skutečných majitelů. S registrací skutečného majitele vám může pomoci společnost Flexi Office.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace