Buďte produktivnější díky správné ergonomii ve vaší kanceláři

15 / 01 / 2019 Novinka FLEXI OFFICE

Buďte produktivnější díky správné ergonomii ve vaší kanceláři

Ergonomie je věda, která hledá optimální řešení pro člověka v daném prostředí s určitými podmínkami, a my se zaměříme na naše kanceláře, správné držení těla a inovace, které prospívají zdraví.

6 ergonomických inovací pro vaši kancelář

1. Lepší držení těla

Na toto pravidlo byste měli myslet vždy, když sedíte, stojíte nebo chodíte. Dlouhodobé hrbení zatěžuje celá záda i krční páteř. Jak se naučit správně držet své tělo? Pracujte i vestoje. Několik hodin práce „na stojáka“ dokáže snížit rizika související se sedavým způsobem života. Polohovatelné stoly se dají nastavit do jakékoli polohy a výšky, čímž vám umožní se ke své práci kdykoliv postavit.

2. Kvalitní sezení

Ke správné poloze při sezení pomáhají podložky pod nohy, které umožňují zaujmout ergonomičtější polohu. Existuje mnoho druhů těchto podložek, dokonce i s masážními funkcemi, které jistě oceníte. Koupíte je v obchodě se zdravotními potřebami.

3. Šetřete své oči

Dnešní online svět jde ruku v ruce s namáháním očí. Po celém dni stráveném prací s počítačem jsou oči suché a zarudlé. Je to způsobeno zejména světlem obrazovky a méně častým mrkáním. Při práci s počítačem byste si měli dávat každých 20 minut pauzu. Zkuste se zahledět na zeleň a nechte oči na 1-2 minuty odpočinout. Dobrým trikem je nechat oči na krátkou chvíli zavřené nebo můžete vyzkoušet oční jógu.

Po technické stránce vám doporučujeme používat aplikace, které automaticky upravují barvy a jas monitoru podle denního světla. Během tmy program F.lux (stáhnout se dá zdarma) mění barvy na teplé žluté odstíny, zatímco během dne je udržuje více přirozené.

4. Kondice

Kromě toho, že by měl každý člověk se sedavým zaměstnáním cvičit alespoň dvakrát týdně, netřeba zapomínat ani na pohyb přes pracovní dobu. Stačí, když jednou za hodinu vstanete a projdete se alespoň na záchod, do kuchyňky nebo na chodbu.

5. Mobil nahraďte počítačem

Kontakt s kolegy, odesílání emailů a čtení dokumentů je mnohem pohodlnější na počítači. Pokud to nejde bez smartphonů, existují stojany, které umožní používat mobil na počítači. Displej telefonu tak můžeme mít prakticky kdekoliv ve zvětšené podobě.

6. Pozor na vaše zápěstí

K operaci karpálních tunelů zápěstí často dochází kvůli dlouhodobě nesprávné manipulaci s počítačovou myší. Pokud se této nepříjemnosti chcete vyhnout, pomůže vám správná podložka pod myš nebo gelová podpěrka pod zápěstí.

V našich vybavených kancelářích získáte veškeré pohodlí včetně nábytku, židlí, skříněk. Můžete si ji však vybavit vlastním nábytkem tak, aby jste se cítili co nejlépe a měli produktivitu co největší. Je to plně na vás.

  předchozí článek další článek  
Hotdesk od Flexi Office

Hotdesk od Flexi Office

31 / 05 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Hot desking představuje model sdílení pracovního místa ve společnosti, které je užíváno více zaměstnanci. Podobnou službu nabízí i Flexi Office.

celý článek
Jaký má vliv hudba na pracovišti?

Jaký má vliv hudba na pracovišti?

27 / 04 / 2023 Novinka FLEXI OFFICE

Věděli jste, že hudba na pracovišti dokáže pozitivně ovlivnit náš pracovní výkon? Který typ hudby je k tomu nejvhodnější? Více zjistíte v našem článku.

celý článek
Jak úspěšně zvládat stres na pracovišti?

Jak úspěšně zvládat stres na pracovišti?

27 / 03 / 2023 Článek FLEXI OFFICE

Až 60 % pracovníků na celém světě zažívá na svém pracovišti stres. Víte, jak je možné stres na pracovišti úspěšně zvládat? Zjistěte v našem článku.

celý článek
FLEXI OFFICE | Moje profesionální zázemí

rychlý kontakt

kontakt

FLEXI OFFICE s.r.o.
Ovocný trh 572/11
110 00 Praha 1
Česká republika
+420 225 991 991
info@flexioffice.cz
PRONÁJEM ZDARMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace